Yunanistan ve Türkiye'nin arası Doğu Akdeniz, Ege'deki sorunlar nedeniyle gerilmişti. Gerilime son olarak Yunanistan Genelkurmay Başkanı Konstantinos Floros'un çektirdiği bir fotoğraf da eklendi. Floros'un Atina'nın uluslararası hukuka aykırı olarak yerleştiği Keçi Adası'na gidip fotoğraf çektirmesi ve arkasında Bodrum'un görüldüğü kare olay oldu. Floros fotoğrafı sosyal medyadan “Tetikte ve hazırlıklıyız” notuyla paylaştı.

Yunanistan, Türkiye'yi tahrik etmeye devam ediyor. Bu sefer ki tahrik Yunanistan Genelkurmay Başkanı Konstantinos Floros'tan geldi. Dün, Atina'nın uluslararası hukuka aykırı olarak yerleştiği Keçi Adası'na giden Floros, yerleşim yeri bulunması ve asker yerleştirilmesi yasak olan adadaki Yunan birliklerini denetledi.

FlDpUHCXEAIyypi

SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞTI: TETİKTE VE HAZIRLIKLIYIZ
Görevlilerden bölgedeki durum hakkında bilgi alan Floros, adada bir fotoğraf çektirdi. Arka planında Bodrum kıyıları gözüken fotoğrafı sosyal medyadan paylaşan Floros, “Tetikte ve hazırlıklıyız” notunu düştü.

FlDpUY6XoAUMghW

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığıyla ilgili Meral Akşener'den yeni açıklama! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığıyla ilgili Meral Akşener'den yeni açıklama!

Floros önceki gün de 1947 Paris Antlaşması'na göre silahsız olması gereken Kerpe, Meis ve Karada'daki adalarındaki askeri birlikleri denetlemişti.