Kahramanmaraş siyasetine bomba gibi düşen olay sonrası araştırmasını yapıp kamuoyuna doğru bilgiyi sunan Kanal Maraş, hem yeni bilgilere hem de sosyal medyanın trol ordusuna ulaştı. AK Parti siyasetinde kendine yer bulamayan, her masada olma isteği ile bilinen dünün çakma STK Başkanı bugünün Parti Başkan Yardımcısı M.E., ve onun aldığı her bir kuruşu ödemeyen arkadaşı İ.D., pişkinlikleri ile olmaz dedirtti.

SİZ KANAL MARAŞ’I KARIŞTIRDINIZ SANIRIM, O ORDULAR KAĞITTAN KAPLAN
Haber sonrası Yeniden Refah Partisi'nin il başkanı dahil olmak üzere her kademesi haber merkezini arayarak konuyu yalanlarken, sözde güvenlik işi ile uğraşan 50 kere sürülmesine rağmen tekrar sahalarda kendine yer bulan bir gazetecinin ve ona destek veren İl Başkan Yardımcısı M.E., ile birlikte sanki olayı biz yapmışız, milletin malını alıp ucuza satarak tekrardan mal çekmeye çalışmışız gibi saldırıya geçti. Bunlar üzerine şehir, kamuoyu, Yeniden Refah Partisi'nden soğurken, iki İl Başkan Yardımcısının hala görevinde olmasına ve pişkinlik sınırına aşmasına yok artık dedirtti.

MADEM GÖREVDELER BU SUÇA HERKES ORTAK
Rahmetli Necmettin Erbakan’ın temiz siyasetine gölge düşüren, seçime sayılı günler kala, hem malı götürüp hemde iktidarın tuzağı diyen bu grubun, temiz siyaseti kullanarak bir çok meslek gurubundan, “Mal alıp ucuza satıp” tekrar paralarını ödeyen sonra tekrar mal alarak yine ucuza satan sözde siyasetçileri ifşa eden Kanal Maraş’a çirkin sosyal medya saldırıları devam ediyor. Bu saldırılar sonrası, Yeniden Refah Partisi'nin İl Başkanı haber merkezimizi arayarak; “İ.D., isimli il başkan yardımcısının bu tip işlere karıştığı bilgisinin kendi kulaklarına geldiği zaten İ.D.’ye aktif görev vermedikleri ve somut olarak ta görevinden uzaklaştırıldığı” bilgisini verdi.

ÇAKMA STK BAŞKANI ŞİMDİNİN TROL ORDU GENERALİ
Kahramanmaraş’ta siyasetten medyaya, iş dünyasından bürokrasiye kadar birilerinin üstüne basa basa gelen, AK Parti ile belediye meclis üyeliği görüşmesi yapan olmayınca kendini temizlemek için YRP saflarına katılan M.E isimli İl Başkan Yardımcısının trol ordusunun olduğu ortaya çıktı. Kanal Maraş sosyal medya ekibinin dünkü haberine gelen yorumların algoritmik araştırmasını yapınca yeni bir isme daha ulaştı. Elinde telefonu, çatal sesi ile milletin başına bela olan sözde instagram habercisi (ismi bizde saklı), ile birlikte FETÖ taktiği olan ardışık yorumlama ile birlikte bazı kitleleri harekete geçirdiği ortaya çıktı. Maraş siyasetinin daha önce yaşamadığı kadar çirkin işlere bulaşan ve her kademede tanıdığı ile aba altından sopa gösteren bu şahıslar ile Kanal Maraş kamuoyu adına savaşını sonuna kadar sürdürecek.

ÇAKMA GENERAL BAK ŞİMDİ SENİN SECERENİ YAZIYORUZ 
Yeniden Refah Partisi'nden önce TÜMKİAD İl Başkanı olan M.E., Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde üye olmamasına rağmen, üyeyse bile söz hakkı olmamasına rağmen kendi sosyal medyasında, açıklama yapıp iş dünyasının dikkatini çekmeye çalışmıştı. Yapacaklarının bir sınırı olamayan M.E., içindeki hırsı ile bazı yaptığı açıklamalar ile sanki iş dünyası bir çatışma halindeymiş te, kendisinin ve temsil ettiği azınlığın bu çakışmayı bitirecekmiş edasıyla zehir zemberek açıklamalar yapmış ve kendisinin isminin PR manasında duyurmayı başarmış ve bugünkü siyasi kariyerini o zamandan kazanmıştı. Yaptırdığı bazı hediyeler ve sözde çalışma ziyaretleri ile gazeteciler, siyasetçiler, köşe başı isimler ile görüşen kendisini adete buranın kurtarıcısı sayan M.E., 2022 yılında verdiği bir röportajda şunları söylemişti.

“KENDİSİNİ MEMLEKETİN EN AKILLISI ZANNEDENLER…”
KMTSO seçimleriyle ilgili İş insanlarının ticaretlerini sonlandırmasıyla tehdit edildiğini iddia eden M.E; şunları kaydetti: “Özellikle seçimi kazanmak için her şey mubahtır anlayışı ile insanların arasını açan, ticaretleri ile tehdit edenler ve kendini bu memleketin en akıllısı zannedenler şunu çok iyi bilsinler ki, biz iş insanlarımıza güveniyoruz. Kahramanmaraşlı hemşerilerimize güveniyoruz. Bu seçim sürecinde hiçbir tehdide, hiçbir baskıya boyun eğmeden vicdanlarının sesini dinleyerek hak eden adaya oyunu kullanacaklardır. Bizlerde TÜMKİAD’lı iş insanları olarak ‘Yüreği Kahramanmaraş için atan, herkesle yolumuz bir’ şiarıyla KMTSO seçimlerinde Şahin Balcıoğlu’nu destekleyeceğiz. TÜMKİAD bünyesindeki üyelerimiz, gönüllerimiz ve dostlarımız ile Sayın Balcıoğlu’nu destekleyerek seçim sürecinde aktif olarak sahada çalışacağız. Yapılacak olan seçimin şehrimiz ve iş dünyası adına hayırlı olmasını, kalp kırmadan, dökmeden, geriye zaman kaybı yaşattırmadan iş dünyasına yakışır bir seçim olur ve kazananı Kahramanmaraş olur. Sözlerime son verirken ‘İmtihanı bol, sorumluluğu ağır, vebali çok, kısacası zor bir çağdayız.’  Bizlere zor zamanlarda sahada olmak memleket için çalışmak ve elini taşın altına koymak yakışır”

ÇAKMA STK BAŞKANI ÇEKİRGE 3 SIÇRAMAZ 
YRP’li İl Başkan Yardımcısının önceki gün, sözde güvenlik işi ile uğraşan 50 kere sürülmesine rağmen tekrar sahalarda kendine yer bulan bir gazeteci tarafından çekildiği videosunda isyan ettiği haller yok artık dedirtti. Aynı KMTSO’da seçim zamanı açıklama yaparak çıkış yapmak isterken, Kanal Maraş’a takılan ve yine iktidar partisini eleştirerek kendisini 2029 vekilliğine hazırlayan M.E’nin foyası açığa çıktı.

SAYIN YENİDEN REFAH İL BAŞKANIM BUNLAR SİZE SORULARIMIZ! 

Bizde buradan sayın İl Başkanına kamuoyu adına soruyoruz;

“Madem İ.D., ve onun gölgesi M.E., görevden uzaklaştı! Piyasadan çekilen ürünlerin sahipleri ile konuşurken ben il başkan yardımcısıyım dedi mi? Demedi mi? 

O aldıkları ürünlerin hepsini yok pahasına satıp nakite dönüştürüp tekrar güven sağlamak adına aynı işletmeden ürün çekildi mi? Çekilmedi mi? 

Madem sizin de kulaklarınıza böyle şeyler geliyor niye içinizde barındırıyorsunuz? 

Madem İ.D., size göre bu işi yapıyor peki bize göre daha tehlikeli olan ve her taşın altından çıkan eski çakma STK başkanı şimdinin sizin prensiniz ve sizlerin dize gelmeyenleri adete kırbaç gibi kullandığınız sosyal medya trol ordunuzu yöneten kirli ilişkilere sahip M.E., niye hala sizin kademelerde?

Ha unutmadan birde iktidara sallayıp kendine PR kasıp sonra da milletin kesesine göz dikmek hangi parti anlayışına sığıyor?"

Konuya dair yapacağınız her açıklamayı 'Kanal Maraş TV ve Haber Sitesi' üzerinden yayınlayacağımızı bildiririz.