İstanbul'da yaşanan taksi skandallarına bir yenisi daha eklendi.

Son olarak genç model D.S. ve arkadaşı, evlerine gitmek için bindikleri takside rehin alındı. 26 yaşındaki ünlü model D.S. ve arkadaşı, Beşiktaş'taki ikametine gitmek için bindiği takside mahsur kaldıklarını iddia etti.

26 yaşındaki ünlü model D.S. ve arkadaşı S.Ö., 2 Ekim günü Beşiktaş'ta bir mekanda eğlendi. İki arkadaş, saat 23 sıralarında Beşiktaş'tan Dikilitaş'taki evine gitmek için 34 T..F 7. Plakalı bir taksiye bindi. Gideceği mesafe kısa olduğu için taksici iddiaya göre iki arkadaşa ters davranmaya ve söylenmeye başladı.

ARAÇTAN İNMEK İSTEDİKLERİNDE İŞ DEĞİŞTİ

İddiaya göre taksici araç içinde plastik poşet içinde olan şişeden bir şey içerken, iki arkadaşı Dikilitaş parkı yakınlarında araçtan indirmek istedi. İki arkadaş, saatin geç olduğunu ve kapının önüne kadar taksiyle gitmek istediklerini bunun için taksicinin sokağa girmesini söylediğinde, 'Beni ara sokaklara sokmayın' yanıtını aldı.

TAKSİCİ ARAÇTAN İNDİRMEDİ İDDİASI

Taraflar arasında iniş yeri nedeniyle başlayan tartışma sırasında yine iddiaya göre taksici, "Sizi Mecidiyeköy'e kadar götüreyim de görün siz" diyerek gaza bastı. Panikleyen D.S. ve arkadaşı bağırarak taksiciye durması gerektiğinde söylediğinde ise, taraflar arasında arbede çıktı.

Araç içinde çığlık atarak yardım isteyen iki arkadaşa, çevredeki araç sürücüleri yardım etti. Ünlü model çevredekilere, taksici sürücüsünün alkollü olduğunu söylediğinde ise taksici ünlü model ve arkadaşının para vermediğini söyledi. Ünlü model, taksicinin parasını verdi ve polis merkezine giderek şikayetçi oldu.

'BEN SUÇSUZUM'

Sabah’tan Dilek Yaman Demir’in haberine göre, olayla ilgili ifadesi alınan S.Ö., arkadaşı D.S.'in anlattıklarını doğruladı. Taksinin plakasından araç sürücüsü F. S. tespit edildi.

İddiaları reddeden sürücü, olay sırasında alkollü olmadığını, D.S. ve arkadaşından sokağın başında inmelerini rica ettiğini söyleyen F. Ç, “Beni tehdit etmeye başladılar. ‘Sen bittin. Hayatını karartacağız' diyerek bağırmaya başladılar. Ben ilerlemeye devam ettim. Parayı yüzüme fırlatıp indiler. Ben suçsuzum” dedi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Editör: Menekşe Topaloğlu