Son dönemlerde emekli vatandaşlar, düşük kalan maaş zamları nedeniyle ekonomik zorluklar yaşamaktalar. Bu sebeple, emekliler arasında zam beklentileri artmış durumda. Ekim ayında emekli maaşlarının güncellenmesi planlanıyor ve bu güncellemenin yanı sıra emekliye ikramiye müjdesi de bekleniyor. Tüm bu gelişmelerin yanı sıra, bankaların emekli maaşı promosyonları için harekete geçtiği haberi emeklileri sevindirecek nitelikte.

3 YIL BOYUNCA ALACAKLAR

Emekli promosyonlarına yönelik güncellemeler, ekim ayında ödemelerin artırılmasıyla birlikte geldi. Hem özel bankalar hem de kamu bankaları, emekli promosyon ücretlerinde önemli artışlar gerçekleştirdi. Böylece, ekim ayı emekli promosyon ücretleri 10.000 TL'ye kadar yükselmiş oldu. SSK, Bağ-Kur, memur emeklileri ve EYT emeklileri de dahil olmak üzere tüm emekli vatandaşlar, 31 Ekim tarihine kadar başvurarak 3 yıl boyunca promosyon ödemesi alma fırsatına sahip olacaklar.

ŞARTLAR

Yalnızca 3 yıl boyunca maaşlarını taşıma taahhüdü verme şartıyla, emekli promosyon kampanyalarına katılabilecekler. Emekli promosyon kampanyalarına katılmak isteyen emekliler, bankaların şubelerinden, mobil bankacılık uygulamalarından veya internet bankacılığı üzerinden kolayca başvuru yapabilecekler. Başvurunun ardından sadece 3 gün içinde promosyon ücretleri emeklinin hesabına yatırılacak. Aynı zamanda, emekli promosyon kampanyalarında, çalışılan kurumun bir önemi bulunmamakta. SSK, Bağ-Kur, memur emeklisi veya EYT emeklisi olmanız fark etmeksizin, tüm emekli vatandaşlar bu promosyonlardan yararlanabilecekler. Tek yapmanız gereken, maaşınızı taşıdığınız bankaya 3 yıl boyunca taahhüt vermek. Promosyon kampanyasına katılmak oldukça kolay.

Editör: Serkan KARAASLAN