17 Ağustos depremi sonrası Ferizli Kaymakamı ve Sakarya Vali Yardımcısı olarak görev yapan ve şehrin yeniden ayağa kalkmasında önemli katkıları olan Mükerrem Ünlüer, Kahramanmaraş Valisi olarak atandı. 

Mükerrem Ünlüer, 17 Ağustos depreminin etkilerini en yoğun hisseden bölgelerden biri olan Sakarya'da Vali Yardımcısı olarak görev almıştı. Aynı zamanda Ferizli Kaymakamı olarak da önemli bir rol üstlenen Ünlüer, depremin ardından şehrin yeniden ayağa kalkmasında büyük katkılarda bulunmuştu. Bu deneyim ve başarıları doğrultusunda, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın takdiriyle Kahramanmaraş Valisi olarak atanması, Ünlüer'in tecrübesine ve liderlik niteliklerine duyulan güvenin bir ifadesidir.

mukerrem

MÜKERREM ÜNLÜER KİMDİR?

1964 yılında Erzurum’da doğdu. 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu.

1989-1992 yılları arasında Erzurum kaymakam adaylığı, daha sonra sırasıyla Isparta Gelendost, Artvin Yusufeli, Elazığ Palu, Sakarya Ferizli Kaymakamlığı, İçişleri Bakanlığı İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı, Cumhurbaşkanlığı İdari ve Mali İşler Başkanlığı ve İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliği görevlerini yürüttü.

Bir yıl süre ile İngiltere’de eğitim, 26 gün süreli olarak ta Japonya’da Afet yönetim Kursu ve İçişleri bakanlığının düzenlemiş olduğu çok sayıda Mülki İdare seminerlerine katılmış ve Sakarya Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünde lisansüstü eğitimini tamamlamıştır.

Görev yaptığı süre içerisinde 9 adet takdirname 1 adet Teşekkür Belgesi almış ve 1 kez de maaş ödülü ile ödüllendirilmiştir.

İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşaviri görevindeyken 02.08.2013 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı ile Bayburt Valiliği görevine atanan Mükerrem ÜNLÜER evli ve 2 çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

Kanal Maraş olarak, Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer'e yeni görevinde en içten başarılar dileriz.

57 İLE YENİ VALİ

Valiler kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla 57 ile yeni vali ataması yapıldı.

• İzmir Valisi Süleyman Elban oldu.

• AFAD başkanı Yunus Sezer Edirne Valisi oldu. 

• Karaman Valisi Tuncay Akkoyun Mardin Valisi oldu.

DEPREM BÖLGESİNİN YENİ VALİLERİ

• Adana Valisi Yavuz Selim Köşger

• Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer

• Kilis Valisi Tahir Şahin

• Malatya Valisi Ersin Yazıcı

• Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak oldu.

İŞTE 57 İLE ATANAN YENİ VALİLERİN LİSTESİ

vali-atama (1)

vali-atama (2)