CHP'de geçen hafta sonu gerçekleşen 38. Olağan Kongre'de 4 dönemdir CHP İl Başkanlığı yapan Esat Şengül ve Ünal Ateş, CHP İl Başkanlığı için yarıştı. Seçimde 223 oy alarak kazanan Ünal Ateş oldu. Seçim sonrasında, İl Başkanı Ünal Ateş ve eski İl Başkanı Esat Şengül arasında duygusal bir devir teslim töreni gerçekleşti. Ateş, seçimi bir yarış olarak değil, kongrelerin bir bayrak koşusu olduğunu vurgulayarak teşekkürlerini iletti. Eski İl Başkanı Esat Şengül ise CHP'nin demokratik sürecini övdü ve Ünal Ateş'i yeni dönemde başarılar diledi. Geleneksel devir teslim törenlerinin önemine değindi ve birlikte hareket etme çağrısında bulundu.

Demokrasi ve Bayrağın Devri: Ünal Ateş Yola Çıkıyor

Ünal Ateş, seçimi sadece bir yarış olarak değil, kongrelerini bir bir bayrak koşusu olarak gördüklerini belirtti. Ateş, bu bayrağı en iyi noktaya taşımak için ellerinden geleni yapacaklarını vurguladı. Gelecek dönemde muhalefetin önemini vurgulayarak, iktidarı çalıştırmak için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti. Ateş, bürokratlara da seslenerek, hizmetin önemine vurgu yaptı ve kentteki herkesin birlikte çalışarak şehri daha iyi bir noktaya taşımak için çaba sarf etmeleri gerektiğini belirtti.

Esat Şengül: Demokratik Süreç ve Teşekkürler

Esat Şengül ise kongrenin demokrasi açısından önemli bir örnek olduğunu ve partililerin bu demokratik süreci kutlamalarını ifade etti. Kendisinin dört dönem boyunca il başkanlığı yaparken üyelerden hiçbir şekilde incinmediğini belirten Şengül, parti içinde bir yarışın ardından Ünal Ateş'in il başkanlığına seçilmesine saygı duyduklarını ifade etti. Şengül, parti içindeki bu sürecin kırılganlık olmadığını ve Ünal Ateş ve ekibinin bu göreve layık olduğunu ifade etti. Gelecek süreçte birlikte çalışarak partiyi daha ileriye taşıyacaklarını belirtti.