Bodrum'un Mazı mahallesinde 24 Ocak günü yatağında ölü bulunan 17 yaşındaki Gamze S.'nin otopsi sonuçlarına göre boynunun kırılarak öldüğü tespit edilmiş ve daha sonrasından Gamze'nin annesi Turcen ve babası Mehmet Halil tutuklanmış ve daha sonra serbest bırakılmıştı. Ardından çıktıkları bir televizyon programında kızlarının katilini arayan S. çifti geçtiğimiz gün tekrar jandarma ekiplerince gözaltına alındı.

TÜM AİLE GÖZALTINA ALINDI
Ailenin tüm fertlerini gözaltına alan jandarma ekipleri daha sonra Bodrum adliyesine teker teker getirerek ifadelerini aldı. Gamze'nin annesi Turcen, babası Mehmet Halil, abisi Mefar, yengesi Nazlı, ablası Fatma K., eniştesi, Durmuş K., Kuzeni Görkem K., amcası E.S. ve Gamze'nin sevgilisi olduğu iddia edilen Ramazan K.'nin ifadelerini alan savcılık tüm aileyi mahkeme sevk etti. Mahkemeye çıkan 9 şüpheliden 7 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

ANNE BABA KATİL ÇIKTI
Çarşamba günü cinayete kurban giden Gamze'nin abisi Mefar, yengesi Nazlı, eniştesi, Durmuş K., Kuzeni Görkem K., amcası E. S. mahkemeye çıkmış ve adli kontrollü serbest bırakılmıştı. Bugün ise Gamze'nin annesi Turcen, babası Mehmet Halil, ablası Fatma K., sevgilisi olduğu iddia edilen Ramazan K. adliyeye getirildi. Savcılıkta verdikleri ifadelerin ardından kasten adam öldürme suçuyla mahkemeye sevk edilen Gamze'nin annesi Turcen, babası Mehmet Halil kasten adam öldürmekten tutuklanarak ceza evine gönderildi.

BASIN MENSUPLARINA HAKARET ETTİ
Adliye çıkışında baba Mehmet Halil basın mensuplarına hakaret ederken annesi Turcen ise ben kızımı öldürmedim diyerek kendini savundu.

KIZININ ÖLDÜĞÜ GÜNÜ SANİYE SANİYE ANLATMIŞTI
Show TV ekranlarında yayınlanan Didem Arslan Yılmaz'la Vazgeçme programında ilginç anlar yaşanmıştı. Yayında, Muğla'nın Bodrum ilçesinde yatağında ölü bulunan 17 yaşındaki Gamze S.'nin cinayetini aydınlatmak için konuklar yer aldı. Boynu kırılarak öldüğü ortaya çıkan Gamze'nin annesi Turcen S. kızının öldüğü günün sabahını tüm detaylarıyla canlandırdı. Gamze'nin ölümünün gerçekleştiği saatlerde tuvaletten çıktığını belirten Turcen S., o anları saniyesi saniyesine seyirciyle paylaşmıştı. Gamze'nin ölümünü fark etmeden önce tuvalete gittiğini belirten S., bir an yere çömeldi. Tuvalette olduğu anları canlandıran kadın, kabız olduğunu ve ıkındığını söyledi.

NE OLMUŞTU?
Ailenin ihbarı üzerine 24 Ocak'ta Mazı Mahallesi'ndeki eve gelen sağlık ekipleri, Gamze S'nin hayatını kaybettiğini belirlemişti. Ölümün şüpheli bulunması üzerine eve gelen jandarma olay yeri ekibince yapılan incelemede, Gamze S'nin boyun kısmının iki tarafında kızarıklıklar olduğu tespit edilmişti. Genç kızın gözaltına alınan anne ve babası, sevk edildikleri sulh ceza hakimliğince tutuklandıktan bir süre sonra adli kontrol şartıyla tahliye edilmişti.

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı, olayla ilgili gizli tanığın ifadesi üzerine çalışma başlatmış, anne T.S. ve baba M.H.S. İstanbul'da katıldıkları bir televizyon programının ardından 25 Ekim'de jandarma ekiplerince gözaltına alınarak Bodrum ilçesine getirilmişti. Diğer 7 şüpheli ise İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan çalışmayla gözaltına alınmıştı.

Şüphelilerden maktulün amcası E.S, yengesi N.S, kuzeni G.S, ağabeyi M.S. ve eniştesi D.K. dün çıkarıldıkları sulh ceza hakimliğince adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

İHA