Wout Weghorst'un aniden Manchester United'a gitmesi sonrasında golcü konusunda çalışmalarını hızlandıran Beşiktaş Yönetimi, teknik heyetin isteği sonrasında eski yıldızı Vincent Aboubakar'ı gözüne kestirmişti. Beşiktaş, Kamerunlu futbolcu Vincent Aboubakar’ın transfer sürecinin tamamlandığını Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirdi. Aboubakar, Beşiktaş'ın Kayserispor maçı kamp kadrosuna alındı. Beşiktaş, Vincent Aboubakar'ın lisansını çıkardı.

Wout Weghorst’un İngiliz ekibi Manchester United’a transfer olmasının ardından hücum hattına takviye için arayışlara giren Beşiktaş , çareyi eski golcüsü Vincent Aboubakar’da bulmuştu. Arabistan kulübü Al Nassr’la sözleşmesini feshetmesi sonrasında Beşiktaş’la anlaşma sağlayan Aboubakar, Kara Kartal’a 1 yılı opsiyonlu 3,5 senelik imza atmak için sabaha karşı İstanbul'a geldi.

GECİKMELİ OLARAK ÇIKIŞ YAPTI

Vincent Aboubakar'ın uçağı havaalanına indikten sonra Kamerunlu yıldız, uzunca bir süre vize işlemlerinden kaynaklı beklemek durumunda kaldı. Saat 05:30'da havaalanından çıkan Vincent Aboubakar, kendisini bekleyen Beşiktaşlı taraftarları selamladı. Taraftarlara imza dağıtan golcü oyuncu, daha sonra araçla Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminali'nden ayrıldı.

KAP'A BİLDİRİLDİ!

Fenerbahçe 1 puana razı oldu! Liderle puan farkı artıyor Fenerbahçe 1 puana razı oldu! Liderle puan farkı artıyor

Beşiktaş, profesyonel futbolcu Vincent Aboubakar’ın transfer sürecinin tamamlandığını KAP’a bildirdi. Beşiktaş, Aboubakar ile 2.5+1 yıllık sözleşme imzalandığını açıkladı.

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.’den Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gönderilen açıklama şöyle:

“Profesyonel Futbolcu Vincent Pate Aboubakar'ın transferi konusunda Oyuncu ile 21 Ocak 2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, 2024-2025 sezonu sonuna kadar iki buçuk yıl artı bir yıl opsiyonlu olarak sözleşme imzalanmıştır. Oyuncuya net 1.140.000 Avro imza parası ve 2022-2023 sezonu için net 1.555.000 Avro, kalan sezonlar için sezon başına net 3.110.000 Avro garanti ücrete ek olarak aldığı süre ve müsabaka türüne göre maç başına azami net 12.000 Avro maç başı ücreti ödenecektir.”

KAYSERİSPOR MAÇI KADROSUNDA

Beşiktaş'ın lisansını çıkarttığı Vincent Aboubakar, sağlık kontrolünden geçti. Detaylı kan tetkikleri yapılan Aboubakar; ortopedi, iç hastalıkları, göz, kulak burun boğaz, genel cerrahi ve kardiyoloji bölümlerinde muayene edildi. Sağlık kontrolleri, akciğer ve efor testlerinin yapılmasıyla tamamlandı.

Beşiktaş Futbol A.Ş. Genel Müdürü ve Sportif Direktörü Ceyhun Kazancı, BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde yeni transfer Vincent Aboubakar ile bir araya geldi.

Kazancı, sözleşme imzalayan Aboubakar’a, “Evine hoş geldin” diyerek başarılar diledi.

Aboubakar, Beşiktaş'ın Kayserispor maçı kamp kadrosuna alındı. Daha önce iki kez Beşiktaş formasını terleten Aboubakar, ortaya koyduğu performansla taraftarların da sevgisini kazanmıştı.