Elazığ'da yürekleri sızlatan bir olay yaşandı. 12 yaşında hayata gözlerini yuman, ağır zihinsel engelli Zühal'ın cenazesini ailesi kabul etmedi.

Nedenini duyanlar şaşkına döndü: Arabayı çöpe attı! Nedenini duyanlar şaşkına döndü: Arabayı çöpe attı!

Bir vicdansız aile bu kadarına da 'pes' dedirtti. Vefat eden zihinsel engelli kızın cenazesini kabul etmeyicne yürek burkan anlar yaşandı.

İHA'nın aktardığı habere göre; Zühal G. 12 yaşındaydı ve doğuştan ağır zihinsel engelliydi. Erzurum'dan Elazığ’daki bir bakımevine nakledilen küçük Zühal'in beslenme sorunu vardı ve kısa bir süre kaldığı bakımevinden hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Zihinsel engelli çocuğun midesinden PEG ile beslenmesine devam edildi. 

AİLE KABUL ETMEDİ, KİMSESİZLER MEZARLĞINA DEFNEDİLDİ

Tedavisi sırasında hastanede Zühal G. hayatını kaybetti ve vicdansız aile cenazeyi kabul etmedi. Bunun üzerine morgdan alınan cenaze, Elazığ'daki kimsesizler mezarlığında defnedilmek üzere yola çıkarıldı.

Asri mezarlıktaki camiye getirilen çocuğun cenaze namazı, mezarlık çalışanları tarafından kılındı.  Cenaze dualar eşliğinde kimsesizler mezarlığına defnedildi. O anları görenler ise gözyaşlarını tutamadı.

(Kaynak: İHA)