AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Av. Dr. Veli Böke'nin deprem bölgesi olan Kahramanmaraş ve ilçelerinde vatandaşlara yapmış olduğu yardım halk tarafından takdir toplarken Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi Başkanı Memduh Büyükkılıç tarafından da takdirle karşılandı.

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Böke'nin çarşıları koordine ettiğini vurgularken şu sözleri kullandı: "Biz Elbistan'a geldiğimizden itibaren birlikte, beraber, el ele gönül vererek Elbistanlı kardeşlerimizle birlikte Elbistan'ı ayağa kaldırmaya çalıştık. Veli beyden Allah razı olsun, çarşıların koordinatörlüğünü yaptı."

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Başkanı Memduh Büyükkılıç ise Böke'nin adeta Kahramanmaraş ve Kayseri arasında köprü görevi gördüğünün üzerinde konuşmasında su sözlere yer verdi:

"Ben bu çalışmaları yaparken bizi burada motive eden başka bir faktörden söz edeceğim. Veli Böke kardeşimiz gerçekten bizi adeta buralara sevk etti. Biz Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemizle olan birlikteliğimizin yanında Veli kardeşimizin zorlama demicem, severek bizi yönlendiren güzel duygularıyla adeta Afşin'imize de Elbistan'ımıza da Göksun'umuza da bu bölgenin her birine, hem köylerine hem diğer yerlerine yardımcı olmuştur.

VELİ KARDEŞİM KAYSERİ İLE BU GÖLE ARASINDA BİR KÖPRÜ GÖREVİ GÖRDÜ

Burada Veli kardeşime ben bir parantez açmak istiyorum. Veli kardeşim adeta Kayseri'yle bu bölge arasında bir köprü görevi gördü. Bizim imkanlarımızı seferber etti, bizleri motive etti. Sadece Maraş'ımıza değil tüm ilçelerine de bu hizmetlerin gitmesi konusunda gayretlerini burada paylaşmak istiyorum."

Bu açıklamalar sonrası sosyal medya hesabından açıklama yapan Veli Böke, "Kahraman Şehrimize destek veren ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Bizler sadece aracıyız. Rabbim bu Necip Milletimize hizmete bizleri memur kılsın." diyerek teşekkürlerini iletti.

22.fw-2

Editör: Mine Kirik