Merkez Spor Salonu'nda düzenlenen temayül yoklamasına AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fırat Görgel ve çok sayıda partili katıldı.

Sabah saatlerinde başlayan temayül yoklamasında milletvekilliği adaylığı için başvuruda bulunan 145 aday adayı için il ve ilçelerin ana kademe, kadın kolları ve gençlik kolları yönetimleri, mahalle başkanları, meclis üyeleri olmak üzere toplam 900 kişi oy kullandı.

Yoklama alanında Kanal Maraş mikrofonlarına açıklamalarda bulunan Milletvekili Aday Adayı Av. Dr. Veli Böke, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan İnşallah yönetimde devam edecek. Kahramanmaraş'ımızda da Kahramanmaraş'ımızı yeniden kuracak bir ekip seçilecek diye ümit ediyorum" dedi.

Böke'nin açıklamalarının satır başları şu şekilde:

"Temayül şu an depremden dolayı buruk geçiyor. Normalde bizim bu etkinliklerimiz şölen havasında geçer, hizmet yarışı şeklinde neşeli geçer ancak takdir edersiniz ki çok canımız yandı, yıkımımız büyük. Şuanda hayatın ne kadar zor olsa da devam ettiği düşüncesiyle bugün buradayız.

İçeriye girince içimizde bir burukluk oldu çünkü oy vermek üzere listelerde kayıtlı olup da şuan rahmetli olan onlarca kardeşimiz var.

14 Mayıs Seçim'ini muhalefet ısrarla istedi. Depremin ilk günlerinde dahi canlarımız yerin altındayken bile illaki seçim diyerek propaganda yaptılar. Bizim seçimden kaçacak bir şeyimiz yok, 21 yılda 15 defa mağlup etmişiz. Ancak ısrarlı istemelerinden sonra sayın Cumhurbaşkanımız 14 Mayıs diyerek seçim tarihini açıkladı.

Hayırlı bir seçim yapacağımız kanaatindeyiz. Yeniden Cumhur İttifakı'ndan aday olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan İnşallah yönetimde devam edecek. Kahramanmaraş'ımızda da Kahramanmaraş'ı yeniden kuracak bir ekip İnşallah seçilecek diye ümit ediyorum."

Editör: Mine Kirik