AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’ın Konya’da gerçekleştirdiği ziyarete bir vatandaşın sitemi damga vurdu. 20 yıldır AK Parti’ye oy verdiğini belirten vatandaş, ''Millet vallahi perişan. 20 senedir size oy veriyorum. Bir AK Partili olarak söylüyorum şu ekonomiye bir el atın. Vallahi millet perişan'' dedi.

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Konya'nın Cihanbeyli ilçesine gerçekleştirdiği ziyaret sırasında yurttaşın tepkisiyle karşılaştı. Yıldırım'a sitem eden bir AK Partili, ekonomiden dert yandı.

Cihanbeyli Belediyesi'nin 3194 sayılı İmar Kanunu’nun 18’inci maddesiyle yapmış olduğu arazi ve arsa düzenlemeleriyle ilgili Konyalılarla bir araya gelen Binali Yıldırım'a, 20 yıldır AK Parti'ye oy verdiğini dile getiren bir Konyalı veryansın etti.

Ekonomiden dert yanan Konyalı, bir anda Yıldırım'ın sözünü keserek, "Başkanım, ekonomi ekonomi… Millet vallahi perişan. 20 senedir size oy veriyorum. Bir AK Partili olarak söylüyorum, şu ekonomiye bir el atın. Hep yukarıda kalındı, alt kısma inilsin artık. Vallahi millet perişan" ifadelerini kullandı.

Sedat Peker'den Süleyman Soylu ve Emniyet Müdürü açıklamaları! Hangi konuyu konuşacağını açıkladı Sedat Peker'den Süleyman Soylu ve Emniyet Müdürü açıklamaları! Hangi konuyu konuşacağını açıkladı

Bu arada başka bir vatandaş da "Biz 4 bin lira maaşla bu arsaları biz ödeyemeyiz, o zaman gelecek belediye bizden alacak" dedi.

Yıldırım vatandaşın"Ekonomiye el atın" tepkisine, "Atıyoruz, merak etmeyin" ifadeleriyle karşılık verdi.