Birgün gazetesinden İsmail Arı'nın haberine göre Vali Yardımcısı hakkında Eskişehir'de görevli olduğu 2022 yılında bir kadına cinsel tacizde bulunup tehdit ettiği gerekçesiyle dava açıldı.

Vali Yardımcısı hakkında daha önce de hakaret ve tehdit ettiği iddiasıyla başlatılan soruşturmada takipsizlik kararı verilmişti.

Şimdi ise hakkındaki “cinsel taciz ve tehdit” soruşturmasıyla ilgili olarak mağdur Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından verilen “Kovuşturmaya yer yok” kararına itiraz etti. Ankara 6. Sulh Ceza Hakimliği, “Kadına karşı tehdit ve cinsel taciz” suçlarına dair yazışmalara ilişkin ekran görüntüleri bulunduğunu belirterek itirazı kabul etti.

Ardından 1 Kasım’da Balcı hakkında iddianame düzenlendi. İddianamede, vali yardımcısının M.Ç.’ye yönelik, “Bu ilişki mezarda biter, senden vazgeçmeyeceğim, Mezarda biter bazı aşklar, eşimsin mezara kadar” ifadelerini kullandığı ve üzerinde ismi yazılı bir silah fotoğrafı gönderdiği öne sürülürken, vali yardımcısı savunmasında, kendisine iftira atıldığını öne sürdü.