AK Parti iktidarının ekonomi politikalarını yaptığı YouTube yayınları ve katıldığı televizyon programlarında kendine has üslubuyla eleştiren ünlü ekonomist Selçuk Geçer adım adım yaklaştığımız 2022 yılı sonu için dolar kuru tahminini açıkladı:

2021 yılının son çeyreğinde başlayan ve 2022 yılı boyunca devam eden Türk Lirası'nın Dolar kuru karşısındaki değer kaybında dolar uzun bir süredir 18,63/18,64 TL seviyesinde yatay seyrini sürdürürken yıl sonu için ünlü ekonomist Selçuk Geçer'den dikkat çeken bir uyarı geldi. 

Ünlü ekonomistten dolar kuru için kritik yıl sonu uyarısı - Resim: 2
Ünlü ekonomist Selçuk Geçer, dolar endeksinin düşeceğini söyledi ve elinde dolar olanları yıl sonu için bambaşka bir uyarıda bulundu.

Ünlü ekonomistten dolar kuru için kritik yıl sonu uyarısı - Resim: 3
Doların artık daha fazla yükselme şansını olmadığını belirten ünlü ekonomist ABD'de enflasyonun gerileme sinyali vermesini işaret etti. 

Ünlü ekonomistten dolar kuru için kritik yıl sonu uyarısı - Resim: 4

Merkez Bankası'ndan hükümete açık mektup Merkez Bankası'ndan hükümete açık mektup

Geçer, dolar karşısında diğer para birimlerinin atağa geçeceğini belirterek, “Dolar aşağıyı gösteriyor. Euro ve sterlin yukarıyı gösteriyor. Çünkü görünen o ki ABD'deki enflasyon frenlenmiş gibi. Önümüzdeki aylarda oluşabilecek olağanüstü durumları da bir şerh olarak kenarı koyuyorum.” dedi.

Ünlü ekonomistten dolar kuru için kritik yıl sonu uyarısı - Resim: 5

Dolar endeksin enflasyon nedeniyle gerileme beklediğini açıklayan Selçuk Geçer, doların yükselme ihtimali için ise şunları söyledi: 

Ünlü ekonomistten dolar kuru için kritik yıl sonu uyarısı - Resim: 6
"ABD'de aniden çok yüksek bir enflasyon gelirse yani yüzde 8.5 ve 9 aralığında bir enflasyon gelirse -ki düşük bir ihtimal- o zaman yeniden yukarıya doğru bir dolar endeksi görebiliriz."

Ünlü ekonomistten dolar kuru için kritik yıl sonu uyarısı - Resim: 7

Piyasalarda sert rüzgarların yaşanacağını söyleyen Geçer, aralık ayında dolar kurunun 20 TL üzerine çıkabileceğinin de altını çizdi.