Göksu'nun Boz Armutlu Mahallesi'nde 8 yıl önce mera alanında çıkan kaynak suyunun mahhallenin kullanımı için İstinaf Mahkemesi'nin kararı olmasına rağmen KASKİ bu kararı uygulamamsına CHP Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş; "İstinaf mahkemesi'nin kararını uygulamayan bir KASKİ var, böyle bir şey olabilir mi? Suç işliyorsun KASKİ'nin genel müdürü suç işliyorsun. Yargılanacaksın bunu biliyor musun? Sen mahkemenin kararını nasıl uygulamazsın." dedi.

KASKİ'nin mahkeme kararını uygulamamasına ilşkin CHP Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş'in konuşmasının tamamı şu şekilde:

"Gün geçmiyor ki mevcut iktidarın hukuksuz bir işlemi ile karşı karşıya kalmayalım. Göksun ilçemizin Boz Armutlu Mahallesi'nde bundan 8 yıl önce Mera alanında çıkan kaynak suyunun kullanımı için dönemin Mahalle Muhtarı idareye başvurmuş. Suyun kamu yararına kullanılması için idare karar vermesine rağmen şu an AK Parti belediye meclis üyesi olan bir vatandaş suyu kendi şahsi kullanımı için Tabiri caizse köyün suyuna çökmüş. Mahkemeye müracaat edilir. İlkadım Mahkemesi köylünün lehine karar verir. Bu karara bölge mahkemesine itiraz edilir, bölge Mahkemesi de köylü lehine karar verir. En son İstinaf mahkemesine gidilir. İstinaf mahkemesi de köylü lehine karar verir bu suyun köyün kullanımına tahsisinin gerektiğini ve bu şekilde bir uygulama yapılması yönünde ve başka herhangi bir mahkemeye itiraz hakkının olmadığı yönünde karar verir. Köyün muhtarı bu kararın uygulanması için aylardan beri çırpınmaktadır fakat gel gör ki mahkeme kararı olmasına rağmen idareler bu kararı bir türlü uygulamazlar."

"YARGILANACAKSIN"

"İstinaf mahkemesi'nin kararını uygulamayan bir KASKİ var, böyle bir şey olabilir mi? Suç işliyorsun KASKİ'nin genel müdürü suç işliyorsun. Yargılanacaksın bunu biliyor musun? Sen mahkemenin kararını nasıl uygulamazsın. Her ağızını açtığında kamu yararından bahsedenler, kamu yararı diye kendini yırtanlar, bir tarafta 750 kişi var bir tarafta da sizin belediye meclis üyeniz var. Bir belediye meclis üyeniz için, 750 kişilik koca bir köyü gözden çıkaranlar işte bu yüzden kaybedeceksiniz., bu yüzden kaybetmeye mahkumsunuz. Kamunun yararı varsa kamu yararı olacaksa bu mahkeme kararı derhal uygulanmalıdır. Bu mahkeme kararını uygulamayan bütün idareciler hakkında yarından itibaren suç duyurusunda bulunacağız. Bunların hepsinin yargılanmasını istiyeceğiz. Siz adaletin mahkemenin üstünde misiniz? Siz kimsiniz? O mahkeme kararı uygulanacak. Boz Armutlu köyünün mağduriyeti bir an önce giderilecek."