MHP Kahramanmaraş İl Başkanı Ertuğrul Doğan’ın ülkücüleri hedef alan telefon konuşması sonrası eski ülkü ocakları başkanları ve beraberinde üyeler, parti il binasına gelerek basın açıklaması yaptı.

Kanal Maraş'ın gündeme taşıdığı haber sonrasında yayın yasağı getirilen haberde, MHP Kahramanmaraş İl Başkanı'nın telefon görüşmesi ortalığı ayağa kaldırmıştı.

MHP'nin eski ocak başkanları bugün MHP İl binasında bir araya gelerek basın açıklamasında bulundular.

Kahramanmaraş Eski Ülkü Ocakları Başkanı Nusret Güloğlu; "Buradan Ertuğrul Doğan'a söylüyorum. Geleceksin, ülküdaşların karşısına geçeceksin, izahını yapacaksın. Ya istifa edeceksin onurunla ya da gerekeni yapacaksın" diyerek Doğan'ı istifaya davet etti.

Satış temsilcisiyle yaptıkları telefon görüşmesinin bilgisi dışında kayda alınması ve tüm kamuoyunun bilgisi olduğu videonun akıbeti hakkında, Kanal Maraş haber merkezi İl Başkanı Ertuğrul Doğan'a mesaj çekerek açıklama yapmasını isteyip, açıklama yapılmaması üzerine haber merkezi tarafından haberin yayına verilmesinden sonra gündem bir anda Kahramanmaraş'ta MHP olmuştu.

Video da, MHP Kahramanmaraş İl Başkanı Ertuğrul Doğan'ın MHP'ye ve ülkücü camiaya iftira attığı ve yüz kızartıcı açıklamalar yaptığı, bu konuşmaların sosyal medyada geniş yankı uyandırmasının ardından, geçmişte Kahramanmaraş Ülkü Ocakları'nda görev yapan ülkücüler ve MHP'li yöneticiler, İl Başkanı Ertuğrul Doğan'ı istifaya davet etmek için il binasında basın açıklaması yaptılar.

"DOLANDIRICI ARAYAN ANASININ ETEĞİNE BAKSIN"

Eski Ülkü Ocakları İl Başkanı Muhammet Dizibüyük yaptığı açıklamada, "Ülkü ocakları gençlere her türlü yasa dışı faaliyetlerden uzak tutmaya çalışan, gerek eğitim amacıyla gerekse ahlaki açıdan  gençler yetiştirmeye yönelik bir vakıftır. Bu vakıfta yetiştik. Kişilik kazandık, saygınlık kazandık, bu teşkilata tüm Türkiye borçludur. Bu teşkilattan dolandırıcı çıkmaz. Dolandırıcı arayan anasının eteğine baksın" dedi.

"ÜLKÜCÜ VE MHP'LİLERDEN DOLANDIRICI ÇIKMAZ"

Kahramanmaraş'ta Çin'in Doğu Türkistan politikaları protesto edildi Kahramanmaraş'ta Çin'in Doğu Türkistan politikaları protesto edildi

Eski Ülkü Ocakları İl Başkanı Nusret Güloğlu ise "Geçtiğimiz günlerde medyaya bir ses kaydı düştü. Nusret Güloğlu olarak ben ülkücülüğümü rahmetli Başbuğ'dan aldım. 1989 Ekim ayında başladım. 1992 Mart  ayında teslim ettim, başbuğun korumalığını. Beni tanıyan her yurttaşım bilir ki, benim davam da hiçbir beklentim yok. Ben davanın bir neferiyim. Ülkücü hareket ve MHP'liler bu hayatta hiç bir zaman dolandırıcı olmadı. Bu dolandırıcı diyen zat-ı muhterem mevcut İl Başkanı Ertuğrul Doğan'ı ben burada görmek isterdim. Bu konunun izahını yapmasını isterdim." dedikten sonra polis ekipleri basın açıklamasına müdahale etti.

Kısa süren gerginliğin ardından Güloğlu konuşmasına özetle şöyle devam etti;

Biz bu davanın neferi olarak bugün partimize geldik, şuan burada konuşma yapıyoruz. Ve ben şu an il başkanını burada görmek isterdim ama yokmuş. Burası benim evim. Buna hiç kimse karışamaz. Burada bir tatsızlık veya taşkınlık yok. Polis arkadaşlar burada kimseyi germeyin. Ben İl Başkanının bu konuşmasını kesinlikle kabul etmiyorum. Burası her ülkücünün evidir. Hiç bir ülkücü ne sahtekar ne de dolandırıcıdır. Sosyal medyadan eğer bir açıklama yapsaydık buraya 3-5 bin kişi toplanırdık. Sadece gizli tuttuk davaya zarar vermemesi adına. Ve bugün buraya geldik. Belki biz buradan çıktıktan sonra hain ilan edileceğiz. Umrumda değil. Çünkü; Hiçbir ülkücü bu hareketten birşey beklemiyor. Bundan dolayı da gönlümüz rahat. Gerisi de umrumuzda değil ama o polislerin buraya gelipte bu mekanda yani benim evimde bana sus demeleri zul. Her ülkücü bunu bilir ki; bu davanın sonun da ölüm vardır. 

Eski Ülkü Ocakları İl Başkanı Muhammet Dizibüyük, Eski Ülkü Ocakları İl Başkanı Nusret Güloğlu ve eski MHP yöneticisi Faruk Başel ise Kanal Maraş mikrofonlarına konuyla ilgili bilgilendirme açıklaması yaptı.

Yapılan açıklamada;

"Bizleri üzen bir konu gündemde. Kahramanmaraş MHP İl Başkanı'nın talihsiz bir açıklaması oldu. Ses kaydıyla alakalı kamoyunda çok ciddi problem gerginlik oluştu. Biz isterdik ki, il başkanımız bu ses kaydıyla alakalı gerekli açıklamayı yapmasını hepimiz bekledik. Konuyla ilgili genel merkezden bir açıklama yapmasını umduk. Maalesef böyle adım atılmadı. Ülkücülere yönelik "sahtekar, dolandırıcı" gibi burada bir itham var. Çocuklarınızı göndermemeniz noktasında bir tavsiye var. Alevi kardeşlerimizi bizlerden ayıracak bir söz var. Bunlar çok ağır ithamlar. Biz öyle değiliz ve asla olmadık. Kürt, Türk, Çerkez, Alevi ayırmaksızın biz bir milletiz, biz kardeşiz. Bu konu da talihsiz bir açıklama yaptığını düşünüyorum. Gereğinin önce kendisine eğer yapmıyorsa genel merkezimizin gerekli adımı atacağına inanıyorum. İl Başkanı'nın böyle bir açıklama yaptığını düşünmüyorum. Sadece o telefon görüşmesini yaparken kendisinin dürüst olduğunu karşı tarafta bir kimlik belirterek Alevilerin de dürüst olduğunu söylerken, burada bir camiaya hakaret ederek, bir aileyi kurtarmayı adına böyle bir konuşma yaptığını söylüyor. Dolayısıyla İl Başkanı'nın cümlelerine dikkat etmesi lazım. Bize küfür ve ocağımıza hakaret ederek, küçümseyerek bir aileyi barıştırarak yanlış yol olduğunu düşünüyorum. Böyle bir yol izlenmez"

MHP GENEL MERKEZİ NASIL BİR TUTUM SERGİLEYECEK KAMUOYU MERAK EDİYOR

MHP de görev yapmış eski ocak başkanlarının MHP İl Binasında bugün yaptıkları basın açıklamasından sonra MHP Genel Merkezinin nasıl bir tavır alacağı kamuoyunda merak ediliyor.