Yıllardır ekranlarda komedi dizilerde oynayan Ufuk Özkan TRT 1'in Barbaros Hayreddin dizisinde Salih Reis karakteriyle dizide yer alınca hayranları ne diyeceğini bilemedi.

EXXEN izle (Konuşanlar) 91. bölüm tek parça kesintisiz EXXEN izle (Konuşanlar) 91. bölüm tek parça kesintisiz

20 yıldır çıkış yapan Ufuk Özkan, hayranlarına herkesi şaşırtan bir yüz sergiledi. Daha önce komedi dizilerinde gördüğümüz, dizilerdeki neşeli hali ile izleyenleri mest eden oyuncu, şimdi de aksiyon dolu bir dizide yer alıyor.

Oyuncu, cuma akşamı TRT1 ekranlarında yayınlanan Barbaros Hayreddin dizisinde Salih Reis rolünü canlandırarak herkesi şaşırttı. Oyuncu, "Umarım oyunculuğum sizi güldürmez" sözleriyle dikkatleri üzerine çekti. Bunu neden söylediğini açıklayan Ufuk Özkan, "Çünkü bilmediğim bir yerden geldi. 20 yılı aşkın süredir bu sektörün içindeyim ve ilk defa ciddi anlamda oyun oynuyorum. Elbette sürprizler olacak." dedi.

Ufuk Özkan, hayranlarının kendisini böylesine ciddi bir hikayede görünce şaşırdıklarını ve gelecek hikayelerinde herkesi daha da şaşırtacağını söyledi. Dizinin hikayesinin açığa çıkmaması için sürprizlerden bahsetmek istemeyen oyuncu, Salih Reis rolünü fırsat olarak görüyor.

Ufuk Özkan, konservatuardaki final sınavında ciddi bir rol oynadığını ancak daha sonra komedi rolü üstlendiğini belirterek, böylesine önemli bir tarihi figürü oynamanın da kendisi için gurur kaynağı olduğunu söyledi.

16. yüzyılın muhteşem bir atmosfere sahip olduğunu anlatan dizi herkes için çok ilginç bir deneyim ve oyuncu kadrosu Salih Reis karakterine oldukça ağırlık veriyor.