Sosyal medya platformu Twitter'ı geçen yıl 44 milyar dolara satın alan Tesla ve SpaceX'in kurucusu Elon Musk, kullanıcılara para kazandırmanın yollarını arıyor.

51 yaşındaki Elon Musk, Twitter'dan para kazanmak için önde gelen hesapların platformda aktif olması gerektiğine inanıyor. Bu nedenle Elon Musk, Twitter Blue üyeliği ile takipçileri için reklam gelirlerinden para kazanacağını duyurdu.

Musk, sosyal medya hesaplarından yaptığı duyuruyla birlikte Blue üyeliği olan kullanıcıların bugünden itibaren şirketten gelir elde etmeye başlayacaklarının müjdesini de getirdi. Twitter, kullanıcı yanıtlarında görüntülenen reklamlardan elde edilen geliri, Blue üyeliği satın alan hesap sahipleriyle paylaşacak.

twitter-para-kazanma-yollari

TAKİPÇİ SAYISI YÜKSEK KİŞİLER DAHA FAZLA AKTİF OLABİLECEK

Tesla ve SpaceX'in kurucusu Musk, bu sayede özellikle geniş takipçi sayısına sahip kişilerin sosyal medya platformlarında daha aktif olmasını hedefliyor. Ortalama bir Twitter kullanıcısı, ilham veren içerik oluşturucular sayesinde platform genelinde daha aktif olacak.

KRİPTO PARALAR DA DAHİL EDİLECEK

Elon Musk'ın açıklamasına göre; kullanıcılar, platform üzerinde başkalarına para transferi yapabilecek. Apple Pay ya da PayPal tarzında sosyal medya platformları için geliştirilecek olan dijital hizmette kripto para birimleri de yer alacak.