Türkiye, Kanal Maraş'ın eski KSÜ yönetimiyle ile ilgili çıkan haberleri konuşmaya başladı.

Günlerdir eski KSÜ yönetimi, özellikle Niyazi Can'ın skandalları gündeme oturmuş durumda...

Kamuoyu bu skandalı konuşuyor, vatandaşlar konuyu şaşkınlıkla takip ediyor...

Herkes bu skandalın ardından savcıların harekete geçmesini beklerken, yeni Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Alptekin Yasım, savcılığa suç duyurusunda bulunduğu biliniyor.

Kanal Maraş, geçtiğimiz programlarda KSÜ Tıp Fakültesi'ndeki kayıp ilaçların, uyuşturucu imlalatında kullanıldığını gündeme getirmesinin ardından apar topar Niyazi Can'ın görevden alındığı duyurmuştu.

Kanal Maraş'ın haberinden sonra kamuoyunda ve sosyal medyada Niyazi Can'ın görevden alınması gündem olmuştu.

Televizyon kanalları, ulusal yazılı basın ve sosyal medyada Kanal Maraş'ın KSÜ'deki kayıp ilaçlar haberi yer almıştı. 

NİYAZİ CAN SORUYORUZ: HANİ YALANDI?

Bununla birlikte dün akşam Halk TV'de yayınlanan 'Kayda Geçsin' programında saatlerce Kanal Maraş'ın gündeme getirdiği KSÜ'de kayıp ilaçlar ve dönen dolaplar konuşuldu.

Programa konuk olan gazeteci-yazar Murat Ağırel, "Kanal Maraş daha önce KSÜ'deki kayıp ilaçlarla ilgili birçok haberler yaptı. Ve o dönemde Sayın Rektör bunları yalanlamıştı. Adana'daki doçent doktorun sistemine sahte şifre ile giriş yapılmış ve ilaçlar yazılmış, Doktorun ise bunlardan haberi yok." dedi.

ÇAĞ ATLADI DİYE DİLE GETİRİLMİŞTİ?

Son yıllarda sağlık alanında yaşanan gelişmelere baktığımızda özellikle AK Parti hükümeti tarafından geliştirilen politikalar ile birlikte Türkiye’nin sağlık alanında çağ atladığı dile getiriliyor. Peki, bu skandallarla birlikte sağlıkta gerçekten çağ mı atlatıldı?

Yeni Rektör'ün tutanak tutarak kişiler hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı makamına suç duyurusunda bulunması kamuoyu tarafından takdirle karşılandı. KSÜ de dönen dolapların ortaya çıkarılması adına ilk adımların atılması şehir adına sevindirici gelişme olduğu belirtildi.