2014-2016 yılları arasında TRT1 ekranlarında en çok reyting alan dizilerden biri olan Yeşil Deniz yeniden çekiliyor. Ödemiş Birgi köyünde çekilen Yeşil Deniz dizisi 2023 yılında ne zaman başlayacak? Bu sorun şu anda çok araştırılıyor. Ayfer Özgürel'in yazdığı ve romantik dram tarzında çekilen Yeşil Deniz'in 2023 yılında yeniden çekileceği haberi hayranlarını heyecanlandırdı. Peki Yeşil Deniz 2023 ne zaman başlayacak? Yeşil deniz hangi kanaldan başlayacak?

2014'te yayınlanmaya başlayan Yeşil Deniz dizisi, her bölümüyle izleyicilerin beğenisini kazandı ve 2016'da sona erdikten sonra YouTube'da ilgi görmeye devam etti. TRT, 6 yıl aradan sonra Yeşil Deniz dizisine bir kez daha yeşil ışık yaktı.

yesil-deniz-basliyor

Yeşil Deniz hangi kanalda yayınlanacak?

TRT'nin yeni yılda yayın hayatına başlayacak olan dijital platformu, birçok yerli yapımı üstlendi ve yeni dizisine hit dizi Yeşil Deniz'i ekledi. Ali Kara'nın senaristleri İdris Meydi ve Serkan Birlik, Yeşil Deniz dizisinin yeni bölümlerinde hangi oyuncuların yer alacağını şimdiden merak ediyor.

Yeşil Deniz 2023 oyuncuları kimler?

2023 yılında yayınlanmaya başlayacak olan Yeşil Deniz dizisinin oyuncuları merakla aynı isimden oluşabilecek dizinin açılışını bekliyor. Yeşil Deniz dizisi için Burak Serdar Şanal, Mert Turak, Burak Alkaş ve Ali Barkın'a teklifler geldiği, Yeşil Deniz'in yönetmenliğini ise Serkan Özarslan'ın yapacağı söyleniyor.

Yeşil Deniz ne zaman başlayacak?

TRT Dijital'de yayınlanması beklenen Yeşil Deniz dizisinin ne zaman başlayacağına dair kesin bir açıklama yapılmazken, yeni yıldan itibaren yapımlara hız verileceği aktarılıyor.

Yeşil Deniz 2014 oyuncuları ve karakterleri kimlerdi?

Burak Serdar Şanal (İsmail), Öykü Çelik (Sedef), Renan Bilek (Hilmi Çakırlı), Özgür Yelaldı Uslu (Naciye), Emin Gürsoy (Hicabi Makasçı), Recep Sarı (Tüccar Sami), Ali Barkın (Hurdacı Emin), Burak Alkaş (Cemil), Mert Turak (Süleyman), Yener Gürsoy (Yılmaz), Zeynep Gülmez (Gülenay), Cemre Baysel (Gonca), Sümer Tilmaç (Konuk Oyuncu-Efe Dayı), Melis Babadağ (Zümrüt), Elvan Dişli (Emine), Nalan Yavuz (Cemile)Semiha Bezek (Neşe), Nuri Gökaşan (Kamil), Jale Aylanç (Maggayvır-), Berke Acar (Ersin), Zafer Kırşan (Hayati), Gülten Güneş (Mücadiye)

Yeniden Çekilmesi için imza toplanmıştı

TRT 1'de 75 bölüm yayınlanan Yeşil Deniz dizisinin yapımcıları, o dönemde kanalla görüştükten sonra nihai kararı verdi. Henüz bir final yapamayan Yeşil Deniz dizisiyle ilgili birçok soru işareti varken, dizinin hayran kitlesi dizinin yeniden başlaması için imza kampanyası bile başlattı.