Program öncesi TMO Kahramanmaraş Başmüdürlüğü içerisine kurulan prefabrik ve konteyner alanında incelemede bulunan Bakan Sayın Kirişci, çocuklarla ve ailelerle sohbet ederek, deprem dolayısıyla vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programda, TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal açılış konuşması yaparak TMO Kahramanmaraş Başmüdürlüğünün ilimize hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.

1-828

Vali Coşkun ise “Asrın felaketini yaşadığımız 6 Şubat depreminin yaralarını hep birlikte sarmaya çalıştığımız bu günlerde, bugün açılışını yapacağımız tesisin, ilimiz, çalışanlarımız ve vatandaşlarımız için moral ve motivasyon kaynağı olacağına inanıyorum. Ayrıca bugün 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü. Ben bu vesile ile alın teriyle geçimini temin eden ve ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayan, üretimin isimsiz kahramanları olan işçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutluyor, Toprak Mahsulleri Ofisi Kahramanmaraş Başmüdürlüğünü ilimize kazandıran başta Sayın Bakanımız olmak üzere emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu.

Yaptığı konuşmada, tarım şehri Kahramanmaraş’ımızın kalkınması için her alanda önemli adımlar attıklarını ve atmaya da devam edeceklerini ifade eden Bakan Sayın Kirişci ise “Kahramanmaraş tarımsal alanda önemli bir üs olduğu halde TMO burada ajans durumundaydı. Kahramanmaraş’ın sahip olduğu üretim potansiyeli ve çevresi ile oluşturduğu ekosistemi neticesinde buranın ajans düzeyinden Başmüdürlük düzeyine çıkarılmasına karar verdik. Üreticilerimizin ihtiyaçlarını karşılama noktasında bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz TMO Kahramanmaraş Başmüdürlüğümüzün memleketimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

2-539

Konuşmaların ardından kurdele kesme töreni ile TMO Kahramanmaraş Başmüdürlüğü’nün resmi açılışı gerçekleştirildi. 

Programa, Tarım ve Orman Bakanı Sayın Prof. Dr. Vahit Kirişci’nin yanı sıra, Valimiz Ömer Faruk Coşkun, Bakan Yardımcıları Nihat Pakdil ve İbrahim Yumaklı, TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, KMTSO Başkanı Mustafa Buluntu, Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Narlı ve çiftçilerimiz katıldı.

Binada incelemede bulunan Bakan Sayın Kirişci, Vali Coşkun ve protokol üyeleri, TMO Kahramanmaraş Başmüdürü Yusuf Koçyiğit ve personeline hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

3-3224-1375-66

Editör: Mine Kirik