Elindeki tasarruflarını enflasyondan korumak için yatırıma dönüştürmek isteyen yatırımcıların kafası karışık... Öyle ki; altın ve döviz piyasaları sürekli dalgalı seyrediyor. Durum böyle iken Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Memiş'ten yatırımcılara yeni uyarılar geldi. 

Memiş, gram altın ve gümüş için tahminlerini açıklarken, doların ve altının ne zaman alınması ve satılması gerektiğini de söyledi.

Memiş, sene sonuna kadar faiz artırımlarının 3-4 kez devam edeceğinin mesajını verdi. 2023'te küresel ekonomiklerin çıkmazda olacağını ve enflasyonun daha da artacağını işaret eden Memiş, Merkez bankaları ve başkanlarının enflasyonla mücadeleyi sadece faiz artırarak yaptığını vurguladı.

Gram altının 1016 seviyesinde (16 Haziran), güçlü destek seviyesi 950, güçlü direnç seviyesi 1050 seviyesi olduğunu belirten Memiş, ay sonuna kadar altının ons fiyatının 1880 dolar görebileceğini vurguladı.

“17.50 direnç seviyesinde olsa da dolar kurunda benim beklentim var” diyen Memiş sözlerini şöyle sürdürdü: 

“Ben TL'ye geçmiştim. Korku varsa dolar TL 16.75, gram altın 980'e kadar gerileyince tekrar yorum yapacağım. Gerileme ihtimali varsa bekleyelim, yoksa alalım diyeceğim”