Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniveristesi Tıp Fakültesi Hastanesi'yle ilgili bir skandal daha ortaya çıktı.

Alınan bilgiye göre; "15 Temmuz 2021 Demokrasi ve Millî Birlik Günü" resmi tatil olan KSÜ Tıp Fakültesi Hastanesin de, Dekan Prof. Dr.Mehmet Bekerecioğlu, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Perihan Öztürk'e estetik ameliyatı yaptığı belirlendi.

15 TEMMUZ 2021 GÜNÜ AMELİYAT EDİLDİ

Olay, 14 Temmuz 2021 akşamı Dekan Mehmet Bekerecioglu'nun talimatları doğrultusunda etrafa saldığı korku ile dekan yardımcısı Prof. Dr. Perihan Öztürk'ü estetik ameliyat yapmak için Tıp Fakültesine yatırılmasını sağladı. Hastanenin ameliyathanesini özel açtırıp ve ameliyatta görev alacak ancak izinli olduğu düşünülen sağlık çalışanlarını yapılacak ameliyatta görev almaya zorlaması ile Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Perihan Öztürk'e estetik ameliyatı 15 TEMMUZ 20121 günü uyguladığı öğrenildi. Hasta Prof. Dr. Perihan Öztürk 16 TEMMUZ 2021 günü taburcu edildi.

Yine o gün, resmi tatil olması sebebiyle çoğu ameliyatlar ertelenirken, TIP fakultesinde acil bir durumu olmayan sadece görsel estetik ve güzelleşmek adına ameliyat olmak adına Prof. Dr. Perihan Öztürk için ameliyathanenin özel olarak açılması hastane içerisinde ''arkanda Dekan varsa ameliyathane değil her kapı açılır'' dedikodusunun hastane koridorlarında konuşulduğu öne sürüldü.

KSÜ'nün ameliyathanesini hem de resmi tatil gününde özel açtırarak kullanılması, keyfiyet açısından degerlendirildiği ve hastane çalışanlarının bu konuda konuşmaktan imtina etmeleri, ne kadar çok korktuklarının bir göstergesi olarak algılandı.

Estetik ameliyatın yaklaşık 10 bin TL civarında bir bedel olduğu ve hastaya kullanılan ilaçların hastane veznesine özel muayene ücreti ile yatırılmadığı da ele geçirilen belgelerde ortaya çıkarken Prof. Dr. Perihan Öztürk'ün sadece 800 TL işlem ücreti yatırdığı belgelerde görüldü. Bu uygulama ile Hastanede görevli Dekan Prof. Dr. Mehmet Bekerecioğlu ve Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Perihan Öztürk'ün kamu zararına yol açtığı iddia edildi. 

CEVAP BEKLEYEN SORULAR

Özel muayene ücreti ve özel ameliyat masraflarının yani sıra, hastaya kullanılan ilaçlar, ultrason, akciğer filmi ve anestezi işlemleri için 800 TL den hariç herhangi bir ücret yatırıldı mı? 

Yatırıldıysa resmi ödeme makbuzunu ibraz edebilecekler mi?

Öte yandan geçtiğimiz gün Kanal Maraş'ın Gün Ortası programında canlı yayın programında dile getirilen kozmetik bölümünde uygulanan işlemlerden doğan ücretin senato kararı ile yüzde 60'lık kısmı alındığı konuşuldu. Bu estetik ameliyatından elde edilen gelir tarihinde ilk defa hasta ve doktora mı ödenecek? Sorusu da akla geldi.

KSÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi acil olmayan ameliyathanenin Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Perihan Öztürk'ün güzelleşmek ugruna estetik ameliyatı için açıldığından bilgisi varmı?

Bu ameliyatta görev alan kişiler, resmi izinli olduğu halde ve acileyeti olmayan bu ameliyatta nasıl görev almışlardır? 

PERİHAN ÖZTÜRK 2017 YILINDA DA BENZER OPERASYONU GEÇİRDİ

KSÜ Üniversitesi Tıp fakültesi Dekan yardımcısı Prof. Dr. Perihan Öztürk, yine aynı şekilde resmi tatilin olduğu gün olan 15 TEMMUZ 2017 tarihinde benzer operasyonları yaptırdığı ortaya çıkarken, Hastane ameliyathanesini kendi özel operasyonu için kullandığı görülürken bu operasyonların yapılmasını Prof. Mehmet Bekerecioğlu'nun sağladığı iddia edildi.

2017 Yılında da yine ameliyat için ne kadar hastane veznesine para yatırdı?

Ortaya çıkan belgeler şunu gösterdi ki, Tıp Fakültesi bünyesinde resmi tatil gününde acil olmayan ve bir o kadarda acil olarak bekleyen hasta vatandaşlarımız dururken, ameliyathanenin güzelleşmek ugruna özel olarak kendilerine açılması hakkaniyet ve adalet terazisinde asla ve kata yer alamayacağı belirtildi.

Bu duruma, Rektor Prof. Dr. Niyazi Can ve yetkililer ne cevap verecek?

(Tüm Belgeler elimizde mevcut olup, adı geçen kişiler tarafından yayınlansın açıklaması yapıldığı takdirde tarafımızca yayınlanacaktır)

Dekan Prof. Dr. Mehmet bekerecioğlu ve Dekan yardımcısı Prof. Dr. Perihan Öztürk'ün istifa edip etmeyeceği kamuoyunda merak edilirken, Rektör Prof. Dr. Niyazi Can'ın bu iddialar ile ilgili ne gibi bir yol izleyeceği daha çok merak ediliyor.