Manisa’nın Alaşehir ilçesinde seyyar su tesisatı işi ile uğraşan Sefa Kavacık (28) tıkalı olan boruyu tamir ettiği sırada altın bileklik buldu.

Tesisatçı, bulduğu altın bilekliği sahibine teslim etmesiyle örnek davranış göstererek takdir topladı. Boruda kalan altın bilekliğin sahibi tarafından bir yıldır arandığı öğrenildi.  

Alaşehir ilçesindeki Fatih Mahallesi’nde gider borusunun tıkalı olduğu için evde su taşmaları olduğunu söyleyen bir müşterinin evine gitti.

Kayacık, Kanal açma makinesi kullanarak tıkalı olan kanalı temizlemeye başladı. O sırada makinenin ucuna takılan altın bilekliği fark etti.

HER KAPIYI ÇALDI

Bulduğu bilekliği temizledikten sonra apartmanda oturan herkesin kapısını tek tek çaldığını belirten Kayacık, ‘Apartman sakinlerine kanala kaçmış, her hangi bir kayıp eşyanız var mı?' diye sordum. Hiç kimse kayıp bir eşyası olduğunu söylemedi.

Bende en son olarak zemin katta oturan ve beni boruyu temizlemem için çağıran müşterime 'Kayıp bir şeyiniz var mı? dedim. Oda bir yıl önce çeyrek altın kaybettiğini söyledi.’ diye konuştu.

HELAL MALMIŞ

Olayı netliğe kavuşturmak adına müşterisine nasıl kaybettiğini soran Sefa Kavacık, ‘Borudan çıkan bileklikli çeyrek altını tarif etti ben de alın bu sizin helal malmış diyerek sahibine teslim ettim. Müşterim olan kadın, altının hediye olduğunu ve bir yıldır aramadık yer bırakmadığını söyleyerek, teşekkür etti. Helal malmış, sahibini bulduğum için çok mutluyum" ifadelerini kullandı.