Türk kadın mucitler Kore yolcusu

Türk Patent ve Marka Kurumu yardımıyla 3 kadın buluşçu, 8-11 Haziran'da Güney Kore'de düzenlenecek olan 2017 Uluslararası Kadın Buluşçular Fuarı'na katılacak.

Türk kadın mucitler Kore yolcusu
banner150

Türk Patent ve Marka Kurumu'ndan (TÜRKPATENT) yapılan yazılı açıklamaya göre, Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı (WIPO) desteğiyle 8-11 Haziran'da Seul'de gerçekleştirilecek 2017 Kore Uluslararası Kadın Buluşçular Fuarı'nda Kurumu 3 kadın buluşçu temsil edecek. 

Fuara, Nuray Çağlar "enzimatik fenton ile gerçekleştirilen yeni bir arıtma yöntemi", Esin Öney Nayi̇r "giysi ile irtibatlandırılan çanta", Leyla Türker Şener de "el kullanmadan dişleri fırçalama cihazı" buluşuyla katılacak.

Geleneksel hale gelen fuar, buluşların tanıtılmasını, bilgi ve tecrübelerin paylaşılmasını, iş fırsatlarının yaratılmasını, buluşların fikri mülkiyet hakları ile güvence altına alınarak ekonomiye kazandırılmasını, kadın buluşçuların desteklerle teşvik edilmesini amaçlıyor.

Fuar programı çerçevesinde seminer, forum ve çalıştay gibi etkinlikler de düzenlenecek.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2017, 13:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.