Your SEO optimized title page contents

NASA'nın Güneş'e yolculuğu haftaya başlıyor!

NASA, uzay araştırmaları tarihinde ilk kez Güneş'e bi hayli yaklaşacağı yeni bir projeye hazırlanıyordu ve yolculuğun nihayet önümüzdeki haftalarda gerçekleşeceği belirlendi

NASA'nın Güneş'e yolculuğu haftaya başlıyor!

Aracın elde edeceği bilgiler ışığında kendi güneş sistemimize dair pek çok soruyu cevaplayabileceğimiz düşünülüyor ve bu sayede sistemimizde yer alan diğer gezegenlere dair de önemli bilgilerin elde edilmesi planlanıyor. Uzay aracı 11 Ağustos'ta, saatte 692.000 km hızla yola çıkacak.

Görev sonucunda elde edilecek bilgiler sayesinde, Güneş'te yaşanan patlamaların Dünya'ya etkileri, Güneş'i kaplayan plazmanın neden yıldızın kendisinden daha sıcak olduğu gibi kritik sorulara da cevap bulunacak. Görev yalnızca NASA ve Amerika için değil, dünyanın dört bir yanından bilim insanları için oldukça önemli ve gözler NASA'ya çevrilmiş durumda, çünkü daha önce Güneş'e bu kadar yaklaşamamıştık ve bu da şimdiye kadar keşfetmediğimiz şeyler keşfedebileceğimiz anlamına geliyor.
 
(Webtekno)

YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.