Yaklaşan Kurban Bayramı'na sayılı günler kala yardım parası ödemeleri artıyor. Bu sefer, sosyal yardım alan vatandaşlara bayram yardımı parası veriliyor. 2.000 TL'lik bayram yardımı ödemeleri PTT üzerinden yapılacak ve ödemelerin yapılacağı hesaplar, 11 haneli T.C. kimlik numaralarına göre belirlenecek. Sadece sosyal yardım alan vatandaşlara yönelik olan Kurban Bayramı yardımı için başvurular e-devlet üzerinden gerçekleştirilecek ve ödemeler kimlik kartıyla PTT şubelerinden alınabilecek. Yardıma ihtiyacı olanlar, bayram öncesinde 2.000 TL yardım parasını almak için hızlıca başvuruda bulunabilirler.

ptt-odeme

PTT'den sosyal yardım parası alan vatandaşlara yönelik yeni bir duyuru yapıldı. Kurban Bayramı'na doğru geri sayım sürerken, sosyal yardım alanlara bayram ödemesi yapılacağı duyuruldu. Milyonlarca kişiye geri ödemesiz ve karşılıksız bayram parası verilecek. Haziran ayı itibariyle bayram yardımı ödemeleri hesaplara aktarılacak ve milyonlarca sosyal yardım alan vatandaş bu ödemeden faydalanabilecek. Başvuru şartları ve detaylar belirlendi ve PTT tarafından 2.000 TL bayram parası verileceği duyuruldu.

Bayram yardımı için belirli şartlar bulunmaktadır. Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere devlet tarafından her ay düzenli sosyal yardım ödemesi yapılmaktadır. Ancak özellikle dini bayramlar gibi özel dönemlerde, sosyal yardım alanlara ek ödemeler de yapılmaktadır. Bu ödemelerden biri de Kurban Bayramı öncesinde hesaplara yatırılacak olan yardımdır. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kurban Bayramı yardımı için başvurunun sadece T.C. kimlik numarasıyla yapılacağını duyurdu. E-devlet üzerinden yapılacak bayram yardımı başvurularında herhangi bir ek şart aranmamaktadır. Başvurusu onaylanan sosyal yardım alan vatandaşlar, ödemeyi almak için kimlik kartlarıyla birlikte PTT şubelerine başvurabilecekler.

KURBAN BAYRAMI YARDIMI İÇİN ARANAN ŞARTLAR

Yardım alabilmek için hane içindeki kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinden az olması gerekmektedir. Yani, sosyal yardım almaya hak kazanmak için bayram yardımı için de belirtilen şartları sağlamak gerekmektedir.

PTT 2 BiN LiRA BAYRAM YARDIMI NE ZAMAN ÖDENECEK?

PTT tarafından sağlanacak olan 2.000 TL bayram yardımı ödemelerinin ne zaman yapılacağı da belirlendi. Bayram yardımı almaya hak kazanan vatandaşlara 15 Haziran 2023 tarihine kadar ödemeler yapılacak. Yardım almaya hak kazananlar, T.C. kimlik kartlarıyla birlikte PTT şubelerine başvurarak ödemelerini alabilecekler.

Editör: Serkan KARAASLAN