Mersin'in Tarsus ilçesindeki gizemli kazıda görev aldığı iddia edilen arkeologlar, 12 yıl önce o eve giren 15 kişinin geri dönmediğini ve evin altında başka bir boyuta geçen gizli bir geçit olduğunu öne sürdü.

2016 yılanda başlayıp 1 yıl süren Tarsus'taki gizemli kazı, o dönem Türkiye'nin gündemine oturmuştu. Kazı çalışmalarının tamamlanmasının ardından ne bulunduğu sır olarak kaldı. 

ev-36
GİZEMLİ KAZIYA KATILAN ARKEOLOGLAR KONUŞTU

Kazıda görev aldıklarını iddia eden iki arkeolog da araştırmacı-yazar Haluk Özdil'e kazıyla ilgili ilginç açıklamalarda bulundu. Arkeologlar, verdikleri bilgileri canları pahasına aktardıklarını ve bu bilgileri verdikten sonra canlarının tehlikede olduğunu ileri sürdüler.

Alibeyköy'de 33 kişinin yaralandığı tramvay kazasında sinyalizasyon hatası iddiası Alibeyköy'de 33 kişinin yaralandığı tramvay kazasında sinyalizasyon hatası iddiası

ev1-22

"BAŞKA BOYUTA GEÇEN BİR KAPI VAR"
Arkeologların konuyla ilgili iddiaları şu şekilde: "Orada telefonlar kesiliyor, kazı boyunca sorun devam etti. Hala bile aynı sorunu yaşayan insanlar var bölgede. Oranın altıyla ilgili olayı bütün Tarsus biliyor. 12 yıl önce oraya 15 kişilik bir işçi grubu kazı amacıyla giriyorlar. Bunlar görevliler ve bir daha çıkmıyorlar. Kazdıkları yerler açık ama kendileri yok. Cesetleri de yok. Herhangi bir yıkım falan da olmamış. Donuk taş diye bir şey var o bölgede çok bilinen. İşte orada geçit kapısı var dendi, herkes o kapının peşindeymiş öyle duyduk. Başka boyuta geçmek amacıyla kullanılıyor. Ama o boyuttaki varlıkların da buraya geçmesini sağlıyor o kapı. Böyle kapılar sadece dünyaya geçmek için açılmaz."

ev2-13

ev3-8