İğneden ipliğe yağmur gibi zam gelirken vatandaşlar uygun fiyatlı ürünleri nereden bulabileceklerine şaşırıyor. Tarım Kredi Kooperatiflerinde, indirim piyasası olarak da bilinen diğer fiyatlara eşit olunca, maddi sıkıntı içinde olan vatandaşlar mücadele etmeye başlıyor. Geçen ay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Tarım Kredi Birliği mağazalarında büyük indirim yapılacağı açıklanmıştı. 15 Ağustos'ta akın eden vatandaşlar, aradıkları indirimleri bulamazken, son 33 günde birçok üründe artış yaşandı. SÖZCÜ muhabirleri, Tarım Kredi Kooperatifi'nin Eskişehir Aşağı Söğütönü mağazasında etiketleri incelerken, ürünlerin fiyat artışını da inceledi.

Eylül ayı başlarında elektrik ve gaz fiyatları artmaya devam etti ve Kırsal Kredi Kooperatifleri'nin birçok indirimli mağazası da fiyatlarını artırdı.

BİRÇOK ÜRÜN

15 Ağustos'tan 16 Eylül'e kadar Kırsal Kredi Kooperatifi mağazalarının indirim yaptığı dönemde birçok emtianın fiyatı arttı. Kırmızı mercimek, ayçiçek yağı ve nohut fiyatları değişmezken, siyah zeytin ve yeşil mercimek fiyatları düştü. 33 günlük süreçte kooperatif mağazalarında çeşitli ürünlerin fiyatları arttı. SÖZCÜ muhabirleri, 33 gün içerisinde aynı marka ve ağırlıktaki ürünlerin değişen etiketlerini mağazasında gösterdi.

tarim-kredi-fiyatlar

VATANDAŞ UMDUĞU İNDİRİMİ BULAMAMIŞTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile büyük indirim yapılacağını açıklamıştı. 15 Ağustos tarihinde Tarım Kredi Kooperatifi mağazalarına akın eden vatandaşlar umdukları indirimi bulamamıştı. SÖZCÜ muhabiri, indirim başlamadan ve indirimin başladığı belirtilen gün Tarım Kredi Kooparetifi mağazalarındaki reyonlardaki ürünlerin fiyatlarını görüntülemiş ve vatandaşın belirttiği gibi ciddi anlamda bir indirim yapılmadığını gözlemlemişti. İndirim yapılmadan ve indirim yapıldığı belirtilen gün fiyatlar katlanarak arttı.