Gönül Dağı cumartesi gecesine damgasını vurdu. Kimi zaman hüzünlü kimi zaman neşeli hikâyelerle seyirciyi kendine çeken dizi, üçüncü sezonuyla da ilgi görmeye devam ediyor.

Sevilen dizi Gönül Dağı'nın 80. Bölüm fragmanı yayınlandı. Yeni bölümde kasabanın çocukları için sünnet düğünü yapılıyor. Ramazan yine olayları alevlendirecek ve bu olayda kaosa neden olacak. Öte yandan Halime'nin Zahide'ye "Taner'i evlendirmemiz lazım, Taner evlenecek Ali'nin de bir anası olacak" sözleri akıllara "Taner evleniyor mu?" sorusunu getiriyor.

Taner'in Selma Öğretmen ile evlenebileceği düşünülüyor.

GÖNÜL DAĞI DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Gönül Dağı dizisi, şehir insanının unutulan efsanelerini, geleneklerini ve değerlerini anlatan, sevgiyi yüreğiyle hisseden, alın teri ile kazanan, umutları ve hayalleri için savaşan, "Bozkırın kalemi" Mustafa Çiftçi'den esinlenerek anlatılmamış. TRT 1 dizisinin eski halk ozanı Neşet Ertaş'ın unutulmaz türküsü Gönül Dağı'ndan esinlenerek çekilen ve Eskişehir'de çekilen yeni bölümü merakla bekleniyor.

GÖNÜL DAĞI OYUNCULARI KİMLER?

Yapımcılığını Köprü Film'in üstlendiği, senaryosu Mustafa Çiftçi'ye ait olan, yönetmenliğini Yahya Samancı'nın yaptığı Gönül Dağı'nın oyuncu kadrosunda; Berk Atan (Taner), Yavuz Sepetçi (Ciritçi Abdullah) Ege Aydan (Celal Bey), Semih Ertürk (Veysel), Ecem Özkaya (Zahide) gibi usta isimler yer alıyor.