Geçtiğimiz günlerde Suudi Arabistan'dan güzellik yarışmasına katılım gerçekleşmişti.

Bu sefer ise ilk mayolu defile düzenlendi. Yaklaşık 10 yıl öncesine kadar kadınların giymek zorunda olduğu bazı kıyafetler vardı ancak Suudi Arabistan'da ülke tarihinde mayolu modellerin yer aldığı ilk defile sahnelendi.

Suudiler bir açıldı pir açıldı: Suudi Arabistan tarihinde ilk kez mayolu defile! - Resim: 5

HAVUZ BAŞI DEFİLESİ

Faslı tasarımcı Yasmina Qanzal'ın çalışmalarının yer aldığı havuz başı defilesinde çoğu modelin omuzları açıkta, bazılarının ise göbeklerinin göründüğü fark edildi.

Defile, Kızıldeniz Moda Haftası'nın ikinci gününde Suudi Arabistan'ın batı kıyısında yer alan St Regis Red Sea Resort'ta gerçekleşti.

"ONLAR İÇİN BU ÇOK CESURCA"

Etkinliğe katılan Fransız influencer Raphael Simacourbe yaptığı açıklamada, “Bugün bunu yapmak onlar için çok cesurca. Bunun bir parçası olduğum için ben çok mutluyum." sözleriyle hem şaşkınlığını hem de hislerini anlattı.

Suudiler bir açıldı pir açıldı: Suudi Arabistan tarihinde ilk kez mayolu defile! - Resim: 6

SUUDİ ARABİSTAN'IN VİZYON-2030 PROJESİ

Vizyon 2030, Suudi Arabistan'ın ekonomik ve sosyal yapısını dönüştürmeyi amaçlayan bir reform programı olarak öne çıkıyor.

25 Nisan 2016'da Veliaht Prens Muhammed bin Selman tarafından başlatılan program, ülkenin petrol bağımlılığını azaltmayı, ekonomik çeşitliliği artırmayı ve kamu hizmetlerini geliştirmeyi hedefliyor.

Editör: Menekşe Topaloğlu