İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Çabukel'in yeni dönemde il başkanlığına aday olmayacağını açıklaması üzerine Süleyman Tekerek, adaylığını ilan etti. Tekerek, partinin il başkanlığı binasında açıklama yaptı.

İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Çabukel'in yeni dönemde il başkanlığına aday olmayacağını açıklaması üzerine Süleyman Tekerek, adaylığını ilan etti. Tekerek, partinin il başkanlığı binasında açıklama yaptı.

Tekerek, parti teşkilatıyla bir araya gelerek açıklamalarda bulundu.

Burada konuşan Tekerek, Sarıkamış Harekâtının da yıl dönümüne denk gelmesi sebebiyle Sarıkamış'ta şehit düşen ecdadlarımızı anarak sözlerine başladı.

Partililerine hitabında, “Gazi Mustafa Atatürk ve silah arkadaşlarının kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'nin ilebet payidar olması Türkiye'nin yarınlarının daha güvenli, huzur ve iyi olabilmesi için tüm teşkilatımız ile birlikte omuz omuza vererek, neferi olmaktan onur duyduğum partimizi iktidar, Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener'i başbakan yapana kadar çalışacağız.” diyen Tekerek, “En az 3 milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı da dahil olmak üzere bütün ilçe belediyelerini kazanmak, her köşesini ezbere bildiğim güzel şehrimin hak ettiği değere yükselmesi için çok başarılı il başkanı ve yönetiminden devrelmaya aday olduğumuz bayrağı daha yukarılara taşımak İYİ Parti'ye ve Genel Başkanımıza inanarak ve güvenerek verilen her oyun takipçisi olmak üzere sandık güvenliğinden tutun mahalle teşkilatlarımızın kurulmasına devam etmek için 3,5 yıldan bu yana İYİ Parti İl Başkanlığı görevini yürüttüğüm İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanlığı adaylığımı huzurlarınızda açıklıyorum.” ifadelerini kullandı.

Kahramanmaraş'ta yaşlı adamın acı sonu! Ölü bulundu Kahramanmaraş'ta yaşlı adamın acı sonu! Ölü bulundu

İyi Parti Kahramanmaraş İl Başkanlığı kongresi 7 Ocak'ta yapılacak.

Süleyman Tekerek, İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanlığı için aday olduğunu açıklamasının ardından İYİ Parti Afşin İlçe Başkanı Mehmet Ali Taşkale, İYİ Parti Elbistan İlçe Başkanı Serhat Özdemir, İYİ Parti Onikişubat İlçe Başkanı Osman Ay, İYİ Parti Türkoğlu İlçe Başkanı Hasan Kızıldağ, Eski İYİ Parti Elbistan İlçe Başkanı Av. Hüseyin Gül ve İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkan Adayı Süleyman Tekerek'in eşi Ayşegül Tekerek Kanal Maraş mikrofonlarına açıklamalarda bulundular.