Seçimlere sayılı bir zaman kala MHP'de Kahramanmaraş il başkanlığı koltuğunda oturan Ertuğrul Doğan'ın görevden alınacağı konuşuluyor.

Bilindiği üzere MHP Kahramanmaraş İl Başkanı Ertuğrul Doğan'ın MHP ve ülkücülerle ile ilgili geçen aylarda söylediği söylemler nedeniyle görevden alınabileceği, seçime onunla gidilmeyeceği dillerilmeye başlandığı öne sürülüyor.

Ankara kulislerinde Doğan'ın; "Ülkücülerle ticaret yapmayınız, MHP’liyim diyenlerle ticaret yapmayınız, dolandırılırsınız. Ben yıllardır ticaret yaparım hep dolandırıldım" sözleri nedeniyle görevden alınacağı ve Genel seçimlere partiyi toparlayacak yeni bir il başkanı ile gidileceği, yüksek sesle dillendirilmeye başlandığı ifade ediliyor.

YERİNE KİM GELECEK?

Olası bir görevden alınma söz konusu olduğunda, yerine gelecek isimler hakkında kamuoyunda bir çok ismin konuşulduğu, bu isimler arasında; Mustafa DemirMesut Kaplan ve Ömer Özkan isimleri ön plana çıkarken, bu isimler yerine parti de bir abi konumunda bir ismin getirilmesinin daha uygun olacağı, parti'nin guruplara ayrıldığı, bir abi olarak gelecek ismin tüm guruplardan kişileri alarak yönetim oluşturmasının gerektiği vurgulanarak başarıya ancak böyle oluşacağı belirtiliyor.

ERTUĞRUL DOĞAN'A 'MİLLETVEKİLİ ADAY OL GÖREVDEN ALINMA OLAYI OLMASIN'

Bir başka iddia ise; Ertuğrul Doğan'a, Milletvekili adaylığı için istifa etmesini, hiç olmazsa kamuoyunda görevden alındı damgası yememesinin istendiği, bu ay sonuna kadar MHP'de Milletvekili olacak İl ve İlçe Başkanlarının istifa etmesi gerektiği biliniyor. 

Kamuoyunda bu aralar en çok konuşulan konular arasında; ''Ertuğrul Doğan, istifa edip Milletvekili adayı mı olacak? Yoksa Genel merkez tarafından görevden alıp, yerine bir isim mi atayacak? sözleri ayyuka çıkmış durumda.