Son anket sonuçları AK Parti'nin durdurulamayan çöküşünü ortaya koydu. Aksoy Araştırma 2022 3. Hafta araştırma sonuçlarında Millet İttifakı'nın Cumhur İttifakı'na fark attığını ortaya koydu...

Son anket sonuçları - Türkiye’de ekonomi her geçen gün kötüye giderken bir yandan da çıkış için erken seçim gösteriliyor.

Erken seçim çağrıları gölgesinde anket şirketleri yaptığı araştırmaları paylaşamayı sürdürüyor.

Aksoy Araştırma Türkiye Monitörü 2022 3. hafta araştırmasıyla son anket sonuçları verilerini kamuoyuyla paylaştı.

Son anket sonucu ile AK Parti’nin yetkili organları bir kez daha kara kara düşünecek. Anket sonuçları ile düşüşün net gözlemlendiği AK Parti işler adeta sarpa sarıyor…

SON ANKET SONUCU: AK PARTİ'DE TAŞLAR YERİNDEN OYNUYOR

Aksoy Araştırma’nın son anket sonucu verilerine göre, olası bir milletvekili seçiminde AK Parti’nin oy oranı yüzde 30,1 olarak çıkıyor.

Son anket sonuçları Millet İttifakı’nın Cumhur İttifakı’nı bir kez daha solladığını da ortaya koymuş oldu.

Son anket sonucu verisine göre, Millet İttifakı’nın (CHP-İYİ Parti) oy oranı yüzde 42,5 iken Cumhur İttifakı’nın (AK Parti-MHP) oy oranı yüzde 38’de kalıyor.

Araştırmada seçmene, “Bu pazar bir milletvekili seçimi olsa hangi partiye oy verirsiniz?” sorusu soruldu. Gelen cevaplara göre kararsızlar dağıtıldıktan sonra son anket sonuçları şöyle:

AK Parti: 30,1

CHP: 28,9

İYİ Parti: 13,6

HDP: 10,6

Tatil planı yapanlar bu tuzağa düşmeyin! Tatiliniz zehir olabilir! Tatil planı yapanlar bu tuzağa düşmeyin! Tatiliniz zehir olabilir!

MHP: 7,9