ABD'de bir lisede öğretmenin öğrencisine uyguladığı şiddet sınıftaki diğer öğrenciler tarafından saniye saniye kameralara kaydedildi. Öfkeden çılgına dönen öğretmen öğrencisini sıraların üzerinde sürükleyip duvara sıkıştırarak boğazını sıktı.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bir lisede yaşanan olay herkesi şaşkına çevirdi. Sınıfta o anda bulunan bir başka öğrenci tarafından cep telefonuyla kaydedilen görüntülerde ikili arasındaki tartışmanın boyutu gözler önüne serildi. Diğer öğrencilerin araya girme çabaları yetersiz kalırken önce sıralarda sürüklenen ardından duvar yapıştırılan öğrenci aldığı darbelerden sonra acil servise kaldırıldı. Öğretmen ise ücretsiz izne ayrıldı ve hakkında soruşturma başlatıldı.

Sınıfta öğretmen şiddeti kamerada - Resim: 2

O ilde yolcu otobüsü kamyonete çarptı: 3'ü çocuk 7 yaralı O ilde yolcu otobüsü kamyonete çarptı: 3'ü çocuk 7 yaralı

Video kaydını gördüğünde çok şaşırdığını dile getiren öğrencinin babası Elvert Bolden, “Sınıfta çok gürültü olduğu konusunda öğrencileri ikaz etmek için sınıfa girmiş. Oğlumunla aralarında anlamsız bir tartışma başlamış. Diğer öğrencilerin ayrımaya çalıştığını görüyorsunuz. Olayı izlemek zordu. Onun tutuklanmasını ve öğretmenlik lisansının iptal edilmesini istiyorum. Bir daha yaparsa herhangi bir eyalette herhangi bir okula gitmesini ve başka bir çocuğa öğretmenlik yapmasını istemiyorum.” dedi.

Sınıfta öğretmen şiddeti kamerada - Resim: 3

Humble Bağımsız Okullar Departmanı, olayla ilgili devam eden soruşturmayı doğrulayan bir açıklama yaptı. Departmandan yapılan açıklamada, “Böyle olmamalıydı. Kabul edilemez. Öğretmen izne ayrıldı. Soruşturma sürüyor ve soruşturma bittiğinde geri dönmesi pek olası değil." ifadelerine yer verildi.

Sınıfta öğretmen şiddeti kamerada - Resim: 4