Türkiye’nin gündemine bomba gibi düşen KPSS sorularının çalındığı iddiasında, bir dönem yaptığı habercilik ve belgesel çalışmalarıyla Kahramanmaraş basınının yakından tanıdığı Selim Işık ve kendisiyle fotoğrafı olan siyaset, basın ve iş dünyasının önde gelen isimleri sosyal medyada yapılan bazı paylaşımlarla iftiraya uğratıldığı ifade edildi.

Kanal Maraş haber merkezine açıklamalarda bulunan Selim Işık, ilgili (Yediiklim) yayınevini 2008 yılında devrettiğini ve o tarihten bu yana yayınevinin hissedarı ya da çalışanı olmadığını açıklayarak şunları söyledi:

"BAHSİ GEÇEN YAYINEVİ İLE TAM 13 YILDIR İŞVEREN/İŞGÖREN İLİŞKİM OLMADI"

“KPSS sorularının akıbetine ilişkin yargı makamları bir soruşturma yürütüyor. Öncelikle çok üzücü ve vahim bir durum. Fakat ben, bahsi geçen yayınevini 2008 yılının sonlarında devrettim. O günden bu güne yayınevinin çalışanı, yöneticisi ya da ortağı olmadım. 4 yıl kadar Kahramanmaraş’ta habercilik ve medya sektöründe faaliyette bulundum. Bu dönemde birçok yerel yönetici, siyasetçi, basın mensubu ve iş insanı ile yaptığım işin doğası olarak görüşmeler gerçekleştirdim. Sosyal medya ve birkaç haber sitesinde geçen bu iftira ve yalan haber şahsım ve ailem ve Kahramanmaraşlı birçok siyasetçiyi de zan altında bıraktı. Fakat ifade ettiğim gibi benim bahsi geçen yayınevi ile 2008’den bu yana yani tam 13 yıldır işveren/işgören ilişkim olmadı.

Hayrettin Güngör en düşük maaş 7 bin TL demişti, hesaplara 6 bin 300 TL yattı Hayrettin Güngör en düşük maaş 7 bin TL demişti, hesaplara 6 bin 300 TL yattı

"İŞ İNSANLARI, SİYASETÇİLER VE GAZETECİLERE DE ZARAR VERİLMEYE ÇALIŞILDI"

Anadolu Ajansı, TRT ve DHA gibi hiçbir basın yayın organında ismim geçmemekte. Ancak yurt dışı kaynaklı olduğunu tahmin ettiğim birkaç bot/sahte sosyal medya hesabı benim ve birlikte fotoğrafı olduğum bazı siyasetçilere de çamur atmaya kalkıştı. Bu itibar suikastından şahsım, ailem ve yakınlarım olduğu kadar gecesini gündüzüne katarak şehrimize hizmet eden iş insanları, siyasetçiler ve gazetecilere de zarar verilmeye çalışıldı.” dedi.

Adaletin tecelli edeceğinden emin olduğunu söyleyen Selim IŞIK sözlerini şu şekilde tamamladı:

“Bir kişinin hangi şirketin ortağı ya da çalışanı olduğunu anlamak hiç zor değil. İsteyen herkes kolaylıkla ilgili yayınevinin/şirketin ortaklık yapısı, adresi, iş alanları gibi konuları ticaret sicil gazetesinden tek tuşla öğrenebilir. Benim bahsi geçen işletmenin ortağı, yöneticisi ya da sahibi olmadığımı teyit etmek aslında hiç zor değil.”

Açıklamanın ardından iftira ve linç kampanyasına maruz kalan Selim IŞIK, şirketteki hisselerini ve tüm görevlerini devrettiğine ilişkin ticaret sicil gazetesini haber merkezimize beyan ederek iftira ve linç kampanyasına katılan bu bot/sahte hesaplar hakkında savcılığa şikayet dilekçesi verdiğini ifade etti.

Biz de bu haber vesilesiyle iftira ve linç kampanyasından zarar gören Kahramanmaraşlı siyasetçi, gazeteci ve bürokratlara geçmiş olsun diyoruz.