"Kahramanmaraş'ın Hastane İhtiyacı Giderilmedi"
Aycan, açıklamasında şunları söyledi: "Kahramanmaraş ve hastane ihtiyacı. Kahramanmaraş'ın deprem öncesinde de çok büyük hastane ve Aile Sağlığı Merkezi ihtiyacı vardı. Depremle birlikte mevcut hastanelerin zarar görmesi ile hastane ihtiyacı daha da arttı. En büyük zarar Necip Fazıl Hastanesi'nde oldu. Burası yeni yapılmış bir binaydı ve güya depreme dayanıklıydı. Demek ki depreme dayanıklı değilmiş. Yıllarca yerinin yanlış olduğu söylendi. Depremin üzerinden 17 ay geçti ve hastane ihtiyacı giderilmedi."

"Hastane Yer Tartışmaları Zaman Kaybettiriyor"
Sefer Aycan, açıklamasında hastane yapılması ve yer seçimi konusundaki tartışmaların gereksiz olduğunu vurguladı: "Bugünlerde yine hastane yapılması, yeni hastanenin nereye yapılması tartışılıyor ve zaman geçiyor. Yapın artık, nereye yapacaksanız yapın artık. Ama şehir hastanesini şehrin dışına yapmayın. Yeni bir ulaşım sorunu yaşamayalım."

"Planlı Şehirlerde Hastane Yerleri Önceden Belirlenmeli"
Aycan, planlı bir şehirde hastane yerlerinin önceden belirlenmiş olması gerektiğine dikkat çekerek, mevcut yerlerin değerlendirilmesinin önemini şu sözlerle ifade etti: "Planlı bir şehirde hastane yeri önceden belirlenmiş olması gerekirdi. Yörükselim'deki ve eski SSK Hastanesi'nin yerlerine yeniden hastane yapılması çok uygun iken, hastane yeri tartışması gereksizdir ve şüphe doğurmaktadır."

"Necip Fazıl Hastanesi Depreme Dayanıksız Çıktı"
Necip Fazıl Hastanesi'nin depremde büyük hasar görmesine değinen Aycan, binanın yeni yapıldığını ve depremde zarar görmemesi gerektiğini belirterek şunları ekledi: "Necip Fazıl Hastanesi, yeni yapılmış bir binaydı ve güya depreme dayanıklıydı. Demek ki depreme dayanıklı değilmiş."

Aycanpylsm

Editör: Haber Merkezi