Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018'de, 4 kişinin hayatını kaybettiği kavgayla ilgili olarak AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın ağabeyi ve yeğenlerinin de aralarında bulunduğu 11 kişiden 4'ü tutuklandı.

24 Haziran 2018 genel seçimlerine 10 gün kala AK Parti Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız, yakınları ve partililerle birlikte Suruç ilçesinde esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Ziyaret esnasında bir dükkana giren Yıldız'ın yakınları ile dükkan sahibinin ailesi arasında silahlı kavga çıktı.

Kavgada Hacı Esvet Ş., oğulları Celal Ş. ve Adil Ş. ile İbrahim Halil Yıldız’ın kardeşi Mehmet Şah Y. hayatını kaybederken sekiz kişi ise yaralandı.

Olayın üzerinden geçen dört yılın ardından Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, aralarında AK Parti Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın ağabeyi Celal Y., yeğeni Osman Şah Y. ve Osman Y. da bulunduğu 11 kişiyi gözaltına aldı.

Gözden kaçırmayın

Ünlü ekonomistten korkutan açıklama: "Ekonomiyi bitkisel hayata sokmak üzereyiz" Ünlü ekonomistten korkutan açıklama: "Ekonomiyi bitkisel hayata sokmak üzereyiz"

Emniyete götürülen zanlılardan ikisi ifadelerinin ardından serbest bırakılırken dokuz kişi ise sağlık kontrolünden geçirildikten sonra dün adliyeye sevk edildi. Savcılık iki kişiyi serbest bırakırken yedi kişiyi ise tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk etti.

Hakim karşısına çıkarılan ve aralarında Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın ağabeyinin bulunduğu dört kişi “kasten adam öldürme ve delilleri karartma” suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderilirken beş zanlı ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

(Kaynak: İHA)