Depremden sonra; her ay veya belirli günler, şehrin olumsuzluklar ile Trend Topik olmasına artık dur demenin zamanı geldi. Yaklaşık 4,5 yıldır şehri kaderine terk eden, 7 kitap yazan, bürokratik çevresi nedeniyle sürekli bakanları şehre çağıran ama  gelen bakanın sözden başka birşey söylemediği çok becerikli KMBBB Güngör’ün yarım PR denemesi, yine eline yüzüne patladı.  

EEE ORASI MECLİS İŞ YAPMAYIP YAPMIŞ GİBİ GÖSTERDİĞİN KAHRAMANMARAŞ DEĞİL

Açtık acıyoruz, yaptık yapıyoruz, gibi cümleler ile 4,5 yıl geçiren Kahramanmaraş, yine olumsuzluklar ile anılıyor. Coğrafi işaretleri alınan ürünlerin yanlış PR nedeniyle alay konusu olduğu yer Türkiye’nin kalbi TBMM olurken, olayın baş kahramanı ise kitap profesörü Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör oldu.  

600 BİN TL

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'ün Mecliste bulunan 600 milletvekiline gönderdiği hediye paketleri kamuoyunda tepkilere neden oldu. Paketlerin içeriğinde fıstık ezmesi, biber ve ceviz gibi ürünler yer alıyordu. Paketlerin değeri ise yaklaşık 1000 TL olarak hesaplandı. Bu da toplamda 600 bin TL'lik bir harcamaya denk geliyor. 600 milletvekilinin içerisinde HDP'li vekillerin olduğu iddiası sonrasında tepkiler çığ gibi büyümeye başladı. Deprem bölgesinde bulunan Kahramanmaraş'ın birçok derdi varken Başkan Güngör'ün bu davranışı, kamuoyunda "israf" olarak değerlendirildi. Hediye paketlerinin Başkan Güngör'ün kendi cebinden mi yoksa belediye bütçesinden mi verildiği henüz net olarak bilinmiyor. Ancak bu konudaki iddialar da kamuoyunun tepkilerini artıran bir etken oldu.