Sistem değişti! Hastanelerde yeni dönem

Sağlık Bakanlığı randevusuna gitmeyen vatandaşların en çok olduğu sağlık kuruluşları ve saatler belirleyerek Merkezi Hekim Randevu Sistemi'nde yeniliğe gitti. Bakanlık belirlenen zaman dilimleri için yedek randevu vermeye başladı.

Sistem değişti! Hastanelerde yeni dönem
banner150

MHRS bir gün önce randevuyu hatırlatarak, vatandaşa ''Randevunuza gidecekseniz telefonunuzun 1 numaralı tuşuna gidemeyecekseniz 2 numaralı tuşuna basın'' uyarısı yapıyor.

Randevunun iptal edilmesi halinde sistem yedek olarak kayıt edilen kişiyi arıyor. Bakanlık mobil uygulamadan alınan randevular için barkod sistemini de devreye soktu. Böylece vatandaş kayıt bankosuna gitmeden doktorun kapısına gidebilecek.

Sağlık Bakanı detayları açıkladı:

Hürriyet gazetesinden Meltem Özgenç’in haberine göre Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ''Yeni yazılımlarımız sayesinde tespit ettiğimiz zaman boşluklarından faydalanarak buralarda yeni randevu oluşturmaya başladık. Şu an son derece iyi işliyor. Randevu aldığı halde gelemeyenlerin yarattığı boşluğu diğer hastalarımıza tahsis etmiş oluyoruz. Barkod sistemi sayesinde de hastanelerde geçirilen süreyi ve beklemeleri azaltmayı hedefliyoruz'' diye konuştu.

Kaynak: Hürriyet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.