Özel okul ücretleri için açıklama geldi!

Koronavirüs salgını nedeniyle eğitime verilen aranın ardından özel okulların nasıl bir çözüm bulacağına ilişkin Türkiye Özel Okullar Derneği'nden açıklama geldi.

Özel okul ücretleri için açıklama geldi!
banner150

Koronavirüsü nedeniyle eğitim ve öğretime ara verilmesinin ardından okul ücretleri hakkında nasıl bir yol izleneceğine ilişkin Türkiye Özel Okullar Derneği bir açıklama yaptı.

Yüz yüze eğitim

Yapılan açıklamada derneklerin bir araya gelerek, 300.000 çalışanı ve 2.5 milyon öğrencisi bulunan kurumlar hakkında, kimsenin mağdur olmaması için bir yol haritası çizildiği belirtildi. Özel eğitim kurumlarını temsil eden dernekler olarak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile görüşme yapıldığı belirtilen açıklamada, özel okulların eksik kalan eğitimi okullar açıldıktan sonra yüz yüze eğitimle vermeleri yönünde karar alındığı bilgisi paylaşıldı.

Yemek ve servis hizmeti de sağlanacak

Buna göre özel okullar veliler ile yaptıkları sözleşmelerin gereği olan yüz yüze eğitimi okullar açıldıktan sonra tamamlayacaklar. Bu süre içerisinde öğrencilere yemek ve servis hizmeti de sağlanacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.