Çamaşır makinesine ıslak mendil koyarsanız etkisine şaşıracaksınız

Giysilerdeki tüylenme sorunları özellikle hırkaların ortaya çıkmaya başladığı sonbahar aylarında belirgindir. Peki, kıyafetlerdeki tüylenme sorunu nasıl çözülür? Islak mendil veya çamaşır makinesine atılan bant ile bu soruna çözüm bulabilirsiniz. İşte bütün bilgiler...

Çamaşır makinesine ıslak mendil koyarsanız etkisine şaşıracaksınız

Kıyafetlerde tüylenme sorunu özellikle hırkaların ortaya çıkmaya başladığı sonbahar aylarında görülüyor. Peki, kıyafetlerde tüylenme sorunu nasıl geçer? Çamaşır makinesine atacağınız bir ıslak mendille ya da koli bandıyla bu soruna çözüm bulabilirsiniz.

Hırkaların ya da yaza göre kalın giysilerin çıkmasıyla kıyafetlerde tüylenme de artıyor. Peki, kıyafette kötü görüntüye sebep olan bu durum nasıl geçer?

Çamaşır makinesine ıslak mendil koymayı hiç denediniz mi? Hiç aklınıza gelmeyen bu durum kıyafetlerdeki tüyleri temizliyor. İşte kıyafetteki tüyleri gidermenin 3 yöntemi...

1. KOLİ BANDI

Koli bandını tüy gördüğünüz yüzeylere yapıştırarak kıyafetinizi temizleyebilirsiniz. Tüylerin kıyafetlerde topaklaşma ve tiftiklenmeye başladığı durumlarda koli bandını rulo hâline getirip kullanabilirsiniz.

2. ISLAK MENDİL

Çamaşır makinesine ıslak mendil koyarak tüylerin ona yapışmasını sağlayabilirsiniz. Çamaşır miktarına göre birkaç mendil koyulabilir.

3. TÜY TEMİZLEME ARAÇLARI

Kıyafette tüy temizlenmesiyle ilgili birçok ürün satılıyor. Fırça ya da silindir gibi ürünlerden faydalanabilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.