Merkez Spor Salonu'nda düzenlenen temayül yoklamasına AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fırat Görgel ve çok sayıda partili katıldı.

Sabah saatlerinde başlayan temayül yoklamasında milletvekilliği adaylığı için başvuruda bulunan 145 aday adayı için il ve ilçelerin ana kademe, kadın kolları ve gençlik kolları yönetimleri, mahalle başkanları, meclis üyeleri olmak üzere toplam 900 kişi oy kullandı.

Yoklama alanında Kanal Maraş mikrofonlarına açıklamalarda bulunan Milletvekili Aday Adayı Ramazan Gürbak, "Şehrimiz ayağa kalkana kadar ilk gündemimiz deprem olacak." dedi.

Gürbak'ın açıklamalarının satır başları şu şekilde:

"Buruk bir seçim yaşıyoruz, normalde bayram havasında, düğün havasında geçmesi gereken bir seçimdi. Sizlerin de ifade ettiğiniz gibi yoğun bir katılım var fakat buruk bir şekilde geçiriyoruz. Ama hayatın da bir gerekliliği olarka bunlar da olacak.

Sayın hemşehrilerimiz şundan müsterih olsunlar. Bizim şehirimiz ayağa kalkana kadar, deprem yaralarını sarana kadar bizim ilk gündemimiz deprem olacaktır. Ben bir muhtar olarak söylüyorum, bu travmayı atlatmak, şehrimizin imarını yeniden oluşturmak için vatandaşlarımızın yanında olacağız.

Ancak şunu da söyliyeyim hayat devam ediyor. Bir yanımız eksin kalacak ama böyle olacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde biz 14 Mayıs seçimini çok önemli görüyoruz. Türkiye 100 yılı diyerek bir manifesto yayınladı sayın Cumhurbaşkanımız ve hükümetimiz bununla ilgili.

2000 yılından bu yana savunma ve sağlık alanları başta olmak üzere bir sürü kazanımlar elde ettik.  Bu kazanımlarla beraber, Karabağ kurtarılmış, Libya'yla anlaşma sağlanmış, Mavi Vatan'da haklarımız korunmaya çalışılmış, Karadeniz'de doğalgaz bulunmuş, yerli otomobillerimiz ve iha-sihalarımız yapılmıştır. Bunlar güzel şeyler.

Tam bağımsız Türkiye dediğimiz Türkiye'ye doğru yola çıkıyoruz. O anlamda bu seçimi çok önemsiyoruz. Sayın hemşehrilerimizin de bu noktada bunları düşünerekten tercihlerini yapmalarını arz ederiz."

Editör: Mine Kirik