Serintepe Mahallesi Muhtarı ve Onikişubat Muhtarları Dernek Başkanı olan Ramazan Gürbak, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı başvurusunu yaptı.

1-653

Gürbak, 14 Mayıs’ta yapılacak olan 2023 Genel Seçimlerinde AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı olduğunu resmi olarak açıkladı.

Gürbak, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi;

"Öncelikle şunu ifade etmek isterim, açık yüreklilikle ve bütün samimiyetimle söylüyorum. Biz 11 ilimizde  maalesef 6 Şubat tarihinde saat 04.17 ve sonsuzluk diye bakıyoruz biz ona. Çok acı bir tablo ile karşı karşıya geldik. Yeryüzünün parasal anlamda en büyük felaketlerinden birini yaşadık. Bu vesile ile şehrimiz ve 11 ilimizde 40 günden bu yana ayakta kalma mücadelesi veriyoruz. Yaşanan depremden dolayı vefat eden şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Şunu tekrar ediyorum, açık yürekle ifade ederim ki bizim her zaman 1. gündemimiz şehrimiz ayağa kalkana kadar, bütün dinamiklerimiz çalışana kadar her zaman deprem olacaktır.

Hayatın gerekliliği olarak da hayatın devam ettiği konusuna baktığımız zaman da seçim atmosferine girmiş durumda ülkemiz. Tabi bu durumda sayın Cumhurbaşkanımızın almış olduğu bir karar vardı, 14 Mayıs'ta seçimler yapılacak diye seçim takvimi açıklanmıştı. Fakat ben şuna inanıyorum ve biliyorum ki başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere hükümetimiz ve devletimizin 1. önceliği her zaman deprem olacaktır. Buna da inanıyoruz çünkü depremin olduğu andan itibaren şehrimizde sayın Süleyman Soylu bakanımız olmak üzere bakan koordinatörleri anında afet bölgelerine intikal ettirilmiş bir koordinasyon içerisinde şehrimizde yeniden ayağa kalkma mücadelesi verilmeye çalışılmıştır. Onun için ben de diyorum ki, biz ve arkadaşlarımızla diyoruz ki, bu süreç içerisinde şehrimiz ayağa kalkana kadar 1. önceliğimiz, 1. gündemimiz her zaman deprem olacaktır. Yine bu noktada bizim 2018'de de bir aday adaylığı tecrübemiz söz konusu idi. Milletimizin ve arkadaşlarımızın bizi tanıyan insanların bize yine bugüne kadar şahsımıza yapmış oldukları bir teveccüh vardı. Bu teveccühü de aslına bakarsanız değerlendirmek istedik. Yaralarımız var, yaralarımız aynı derdimiz ortak diyoruz.

Biz bu noktada seçim kampanyamızda biz kapı kapı oy değil biz kapı kapı hizmet etme noktasında mazlum ve mağdur olan vatandaşlarımızın yanında olacağız. Tekrar ediyorum, şehrimiz ve diğer şehirlerimiz yine topyekün ayağa kalkana kadar 1. gündemimiz her zaman deprem olacaktır. Bugün sizler de bize eşlik ettiniz Allah razı olsun. Bize eşlik eden arkadaşlarımız dostlarımız vardı. Biz burada bir şov mahiyetinde değiliz. Arkadaşlarımız duymuşlar bugün açıklama yapıp başvuruda bulunacağımı. Aslında sessiz sedasız yapmak istiyordum bu sebepten dolayı. Duyan arkadaşlarımız gelmişler, sağolsunlar. Bu anlamda da bize destek verdiler, onlara da sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. İnşallah gelecek günler başta şehrimiz olmak üzere tüm Türkiye'mize ve insanlık coğrafyasına hayırlar getirecek, getirsin diye Yüce Rabbimize temenni ediyorum."
 

2-4033-2134-70