14 Mayıs seçimlerine sayılı günler kala seçim çalışmaları kapsamında AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Ramazan Gürbak sanayi esnafıziyaret etti. Gürbak, esnafların taleplerini dinleyerek 14 Mayıs seçimlerinde destek istedi. Sanayi esnafı ziyaretinde Gürbak'a teşkilat üyeleri eşlik etti. AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Ramazan Gürbak ziyaretlerle ilgili Kanal Maraş ve 46saat'e açıklamalarda bulundu.

Sanayi bölgesinin durumu hakkında açıklamalarda bulunan Gürbak şu açıklamalarda bulundu:

"Kahramanmaraş'ta sanayinin bir an önce ayağa kalkması için siyasi irade olarak bizler de elimizden geleni yapıyoruz. Hasar tespit çalışmalarımız bu günlerde bitecek, yapılan itirazlar değerlendirilecek ve tekrardan askı listesi çıkarılacak. Askı listesinde belirtilecek ağır hasarlı binalar yıkılacak, orta hasarlı binalar durumuna göre güçlendirelecek, az hasarlı ve hasarsızlarda ise bir şey olmadığı görülüyor zaten. Sanayi bölgemizdeki ağır hasarlı binaları özel bir yıkım ekibiyle yıkımları bir an önce gerçekleştirilecek ve akabinde de yerinde dönüşümle, özellikle 300-600-900 metrekare işyeri olan işletmeleri zemin etüt çalışması sonucunda yeniden yerlerinde geri dönüşüm sağlanacak. Onun haricinde 1000 metrekare ve üzerindeki işletmelerimiz için de gitmek isterlerse Tomsuklu'daki Ticari OSB'de kendilerine yer bulacaklardır."

"Yaklaşık 25 gündür tam saha çalışması yapıyorum. Çalışmaları yaptığım yerlerde Cumhurbaşkanımıza olan güven tam ve onun arkasındaki irade de bakanlıklar düzeyinde hükümetimize güven tam. Yıkılmış bir şehrimiz var, her şeye ihtiyacımız var, pozitif ayrımcılığa ihtiyacımız var bir depremzede şehri olarak. Hükümet de gerekli çalışmaları gösteriyor, yaptıklarıyla bize pozitif ayrımcılığı hissettiriyor."

Gürbak, Cumhur İttifakı Büyük İstanbul Mitingi hakkında da şu açıklamada bulundu: "Siyasi tarihin en kalabalık mitingini yaşadı sayın Cumhurbaşkanımız ve Cumhur İttifakı. Bizim söylediğimiz bir şey vardı, biz kimseden emir almıyoruz. Zillet İttifakı ABD'den emir alıyorlar, Pensilvanya'dan emir alıyorlar, Batı'dan emir alıyorlar ve en sonda Kandil'den de emir almaya başladılar. Fakat sayın Cumhurbaşkanımızın her zaman dediği bir şey vardı, beni milletim getirdi beni milletim götürür derdi. Onun emir aldığı yer sadece milletidir. Dolayısıyla İstanbul mitingi tarihin en kalabalık mitingi olmakla beraber Batı'nın, Avrupa'nın, Kandil'in ve emperyalist güçlerin muhalefeti destekleme açıklamalarına karşı kenetlenerek gereken cevabı 1 milyon 700 kişinin katılımıya tokat gibi cevap vermiştir İstanbullu hemşehrilerimiz diyorum."