Iğdır'da polis ekipleri, bir kafede kimlik kontrolü yaptı. Yanında avukat cübbesi bulunan S.B.'den şüphelenen ekipler, şahıstan kimliğini istedi. 'Avukatım' diyerek kimliğini göstermek istemeyen S.B., emniyete götürüldü. Yapılan kontrollerde S.B.'nin avukat olmadığı, 10 ay önce de Şanlıurfa'da kendisini hakim ve askeri personel olarak tanıtarak esnafı dolandırdığı öğrenildi. S.B. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Edinilen bilgiye göre Iğdır’da bir kafede kimlik kontrolü yapan polisler, yanında avukat cübbesi bulunan bir kişiyi gördü. Polisler şahsın yanına giderek şüphelendikleri kişiden kimliğini göstermesini istedi. Yanında avukat cübbesi bulunan S.B., avukat olduğunu ve kimlik ibraz etmeyeceğini söyledi. Bunun üzerine polisler S.B’den avukat kimliği göstermesini talep edince S.B., avukat kimliğini de ibraz etmeyince emniyete götürüldü. Emniyette yapılan incelemede S.B.’nin avukat olmadığı ortaya çıktı. Yapılan işlemler sonunda S.B. hakkında nitelikli dolandırıcılık ve resmi belgede sahtecilik suçlamalarından tutanak tutuldu. Adliyeye sevk edilen S.B. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Iğdır Barosunun da şahıstan şikayetçi olduğu öğrenildi.

1-505

İLK VUKUATI DEĞİL

BTK’dan izinsiz aramalara 51.5 milyon TL ceza! BTK’dan izinsiz aramalara 51.5 milyon TL ceza!

Kendini avukat olarak tanıtan S.B’nin 10 ay önce de Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, kendisini hakim ve askeri personel olarak tanıtıp, esnafı dolandırdığı öğrenildi.

(Kaynak: İHA)