Göreve geldiği günden bu yana Kahramanmaraşlılara çile çektiren Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz günlerde hizmete soktuğu Tevfik Kadıoğlu Köprülü Kavşağı'ndaki plansız açılış yapması bazı sorunları ortaya çıkardı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin sürekli yapmakla övündüğü yollar ve kavşaklar hep sorunlu hale geldi, maliyetler dörde katlandı.

Hayrettin Güngör yönetimindeki Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, su zamları, toplu taşıma sıkıntıları, yollar ve bir türlü tamamlanmayan kavşak ve köprüleriyle özdeleşti. Tamamlanamayan projelerden Tevfik Kadıoğlu Köprülü Kavşağı entegre çalışmaları bölge halkını çileden çıkardı.

Kahramanmaraş dahil çok sayıda ilde nefes kesen operasyon: 400 gözaltı Kahramanmaraş dahil çok sayıda ilde nefes kesen operasyon: 400 gözaltı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, ''Tevfik Kadıoğlu Köprülü kavşak projesini 90 günde bitirdik'' diyerek davullu zurnalı açılış yapmıştı. Bugün gelinen noktada yap boz mantığının bu kavşakta da ortaya çıktığı görüldü. Bir çok esnaf ''Burası davullar çalınarak açılmıştı. Tekrar bozup, tekrar açılış yapmak için çalışma başlatan Hayrettin Güngör'ün bir an önce vakti dolsa da Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğundan kalksa ve biz de halk olarak rahatlasak'' cümlelerini konuştukları duyuldu.


Gelişigüzel ihaleler

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı göreve geldiği günden bu yana bir türlü proje üretememekle halkın tepkisini alırken, gelişi güzel ihale edilen, gerekli teknik özellikleri taşımayan, göz boyamaya yönelik ve bir an önce projeyi bitirmek adına işlem yapılan Tevfik kadıoğlu kavşağında bazı gerçekler gözler önüne serildi.

Daha öncesinde açtık dedikleri Önsen Köprüsü aşırı yağışlara dayanamayarak çökmüş ve sonrasında yenileme çalışmaları yapılmıştı. Bununla birlikte maliyetler yükselmişti. Şimdi ise buna benzer bir vaka ise geçtiğimiz haftalarda şatafatlı bir şekilde hizmete sokulan Tevfik Kadıoğlu Köprülü Kavşağı'nda yine bir takım sorunlar yaşanması tepkileri de beraberinde getirdi. Köprülü Kavşak, orta refüjdeki gevşek malzemelerin kaldırılması için çalışmalar yeniden başlatıldı.

tevfik-kadioglu-kavsak1

KANAL MARAŞ'I GÖRÜNCE ÇALIŞMALAR DURDU

Gelen ihbarlar doğrutulsunda bölgeye giden ekiplerimizi gören belediye çalışanları çalışmaları durdurarak ne yapacağını şaşırdı. Alelecele işi bırakan ekipler ise başka bir işe koyularak çalışmaları her zaman ki gibi yarım yamalak bıraktı.