Türkiye'nin güney sınırlarının güvenliğini sağlamak için gece gündüz demeden operasyonlarını sürdüren Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), terörist inlerine baskınlar düzenliyor. Irak'ın kuzeyinde yürütülen Pençe-Kilit Operasyonu'nda teröristlere büyük kayıplar verdiriliyor.

Taciz ateşiyle yaralanan Kadir Kemik kurtarılamadı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), bu kez bölgeden gelen acı bir haberi duyurdu. Bölgede yapılan operasyona katılan bir askerimizin şehit düştüğü aktarıldı. Piyade Uzman Çavuş Kadir Kemik'in, teröristler tarafından bugün (16 Haziran Perşembe) açılan taciz ateşiyle yaralandığı kaydedildi.

Hastaneye kaldırılan Piyade Uzman Çavuş Kadir Kemik'in, sağlık ekiplerinin müdahalelerine rağmen kurtarılamadığı belirtildi. Duyuruda, şehidin ailesine, Türk milletine ve Türk Silahlı Kuvvetleri'ne başsağlığı dilendi.

4 terörist etkisiz!

MSB tarafından yapılan sosyal medya paylaşımında, şehitlerin kanının yerde kalmadığı kaydedildi. Terörist bir grubun, Barış Pınarı ve Fırat Kalkanı bölgelerine yönelik saldırı hazırlığında olduğu ancak yapılan operasyonla 4 PKK/YPG'li terörist etkisiz hâle getirildiği belirtildi.