Yakında izleyiciyle buluşacak 'Ben Bu Cihana Sığmazam' dizisinin oyuncularından Pelin Akil şimdilerde ailesiyle birlikte tatil yapıyor. Sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanan Pelin Akil, bir kullanıcının kendisi ve ailesi için yolladığı hakaret içerikli bir mesaj sonrası soluğu savcılıkta aldı.

Oyuncu Pelin Akil Altan, sosyal medyadan kendisine hakaret içerikli mesaj gönderen takipçisinin yargılandığı davada önceki gün müşteki sıfatıyla ifade verdi.

pelin aile

Sosyal medyadaki suçlara ilişkin caydırıcı cezalar verilmesi gerektiğine dikkat çeken Akil, "Sosyal medya kullanımı çoğaldıkça bu tarz hakaretler sıklaştı.

pelin-1

Bu suçlardan dolayı yargılama yapılmıyor ya da yargılama sonunda suç işleyenin yanına kâr kalıyor duygusu toplumda yerleşirse bu suçlar her gün işlenmeye devam edecektir" diye konuştu.

pelin aile2

Sabah’ın haberine göre, meslektaşı Anıl Altan'la 2016 yılında dünya evine giren ve mutlu evliliğinden ikiz kızları olan Pelin Akil Altan, sosyal medyayı aktif kullanan isimlerden.

pelin2-1

Ünlü oyuncuyu takip eden Habip B., Akil'in geçtiğimiz yıl 20 Mart tarihinde yaptığı paylaşıma, "Ulan ne kadar malsınız..." diyerek hakaretler içeren bir mesaj gönderdi.

pelin aile3

Altan'ın şikayeti üzerine başlatılan soruşturmada hesabın kendisine ait olduğunu söyleyen Habip B'nin suç işlediğini belirten savcılık, tarafların uzlaşmadığını kaydetti.pelin4

Takipçi hakkında "sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile alenen hakaret" suçundan 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası talebiyle dava açıldı.

Muazzez Ersoy'un kolundaki saati kim hediye etti? Muazzez Ersoy'un kolundaki saati kim hediye etti?

Açılan davayı İstanbul Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi kabul etti.

pelin aile4

Oyuncu Pelin Akil avukatı aracılığıyla yazılı şikayet dilekçesi verdi.

pelinn-1

Sanık Habib B'nin "Mesajı ben göndermedim" savunmasının suçtan kurtulmaya yönelik olduğu belirtilen dilekçede, "Günümüzde sosyal medya kullanımı çoğaldıkça bu tarz hakaretler sıkça karşılaşılan bir durum olarak göze çarpıyor.

pelinn2

Ceza hukukunun caydırıcılık özelliği bu noktada devreye girmezse, bu suçlardan dolayı yargılama yapılmıyor ya da yargılama sonunda suç işleyenin yanına kar kalıyor duygusu toplumda yerleşirse bu suçlar her gün işlenmeye devam edecektir" vurgusu yapıldı.

pelinn3

Akil'in şikâyetinin devam ettiği kaydedilen dilekçede sanığa üst sınırdan ceza verilmesi talep edildi.