Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinde Elçin Hatun karakterini Leyla Lydia Tuğutlu canlandırmaktadır. Ancak proje sonrası yurt dışına giden ve uzun süre teklifini kabul etmeyen oyuncu, eşi Ceyhun Ergun ile bir hikaye oluşturduğunu açıkladı. Aktris ayrıca kendisinin ve Jaehong Ergon'un yurtdışında evli olduğunu duyurdu.

Oyuncu 2008 yılında 'Es Es' dizisi ile sete adım atmış ve Karadayı dizisindeki Songül rolüyle büyük beğeni toplamıştır. Kiralık Aşk dizisinde gördüğümüz oyuncu aynı zamanda Tatlı İntikam dizisindeki Pelin rolüyle de büyük ilgi görmüştür.

Leyla Lydia Tuğutlu, "Şehir Senden ve Benim Kızımdan Gelecek" dizisinde de harika bir performans sergiledi, 2020-2021 sezonunda yayınlanan "Uyanış Büyük Seçuklu" dizisinden bu yana sette değil.

Arkadaşı Cansu Tosun'un iç giyim markasının tanıtımında görev alan Leyla Lydia Tuğutlu, hayatında her şeyin yolunda olduğunu ve moralinin yerinde olduğunu söylüyor. Oyuncu, sevgilisiyle 2 yıldır bir hikaye üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

Oyuncu, “Şu an onun görüşmelerini yapıyoruz. Uğraştığımız bir bilim kurgu işi. Şu an onun çalışmaları devam ediyor. Aynı zamanda bir komedi işi de yazdırıyoruz, durmuyorum, çalışıyorum. Biraz işin bu tarafına geçmek istedim, sadece oyunculuk değil, biraz yapımcılık ve senaristlik tarafına geçmek istedim” açıklamasında bulundu.

ceyhunergun-leylalydiatugutlu-2a

Son zamanlarda birçok ünlü oyuncu yapımcı olarak yeni projelerde daha aktif hale geldi. Ayrıca bazı oyuncuların kendi senaryolarını yazıp kendi hikayelerini oluşturduklarını da biliyoruz.

Örneğin Engin Akyürek'in dizisi Kaçış, ünlü oyuncunun 2017 yılında yazdığı bir hikayeden uyarlanmıştır.

Gül Masalı 1. bölüm izle tek parça! Gül Masalı ilk bölüm izle! Gül Masalı birinci bölüm full izle! Gül Masalı 1. bölüm izle tek parça! Gül Masalı ilk bölüm izle! Gül Masalı birinci bölüm full izle!

Leyla Lydia Tuğutlu da kariyerine sadece oyuncu olarak dahil olmak istememiş, yapımcılık ve senaristlik alanında önemli adımlar atmıştır.

Tuğutlu'nun bilimkurgu hikayesinin akıbeti bilinmiyor ancak oyuncu, türün çok zor olduğunu vurguladı. Tuğutlu, "Süreç bizim için zor olacak, doğru insanları bulması gerekiyor, doğru kitleyi bulması gerekiyor" dedi.